Polskie Radio
Section05
Mariusz Kamiński

Prezydent podpisał dwie ustawy i wyśle je do TK. Znamy powód

Minister Małgorzata Paprocka poinformowała, że prezydent Andrzej Duda skieruje obie podpisane dzisiaj ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, w trybie kontroli następczej. Chodzi o nowelizację ustaw, które przywracają nadzór ministra nauki nad Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz nowelizację ustawy przedłużającej legalność pobytu ukraińskich uchodźców wojennych do 30 czerwca 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Andrzej Duda prezydent sądownictwo polityka Sejm Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

TYLKO U NAS Los Wąsika i Kamińskiego przesądzony? Nie wszyscy w PiS widzą ich na listach do PE

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik mogą być pewni "biorących miejsc" na listach Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego - dowiedział się portal PolskieRadio24.pl. Z naszych ustaleń wynika, że Jarosław Kaczyński podjął już decyzję w tej sprawie i nie zamierza jej zmieniać, mimo że pomysł ten ma w PiS coraz więcej przeciwników.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Maciej Wąsik Mariusz Kamiński PiS TYLKO U NAS

PR24 Poseł Polski 2050: afera Pegasusa zakończy żywot PiS jako partii

- Jeśli okaże się, że byli posłowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, skazani prawomocnymi wyrokami, podsłuchiwali premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to w PiS zaczną się wewnętrzne tarcia i dojdzie do rozliczeń. Wzajemne podsłuchiwanie pokazuje skalę patologii tej partii - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Bartosz Romowicz (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  pegasus podsłuch POLSKA polityka Donald Tusk Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

Media: Mateusz Morawiecki był inwigilowany przez służby w czasie rządów PiS

Jak informuje portal RMF24.pl, były premier Mateusz Morawiecki ma być jedną z osób, które służby inwigilowały przy użyciu Pegasusa. Reporterzy RMF FM dotarli do informacji, że sprawa ta została poruszona na spotkaniu ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w ubiegłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo inwigilacja Mateusz Morawiecki Mariusz Kamiński Maciej Wąsik pegasus