Polskie Radio
Section05
Mariusz Kamiński

Melchiory 2022. Reportaż "To ostatnie takie trio" -POSŁUCHAJ

Statuetkę Melchiora w kategorii Reportaż otrzymał Mariusz Kamiński z Radia Lublin za reportaż "To ostatnie takie trio". To opowieść o panu Józefie, który mieszka pod Parczewem, od kilku lat wraz z kolegą para się niezwykłym jak na dzisiejsze czasy zajęciem. Przez kilka tygodni, wiosną i jesienią, pomaga starszym ludziom, którym orze przydomowe ogródki.
Zobacz więcej na temat:  Melchiory 2022 Grand Prix KRRiT​ 2022 reportaż Mariusz Kamiński reportaż w Jedynce

Nowa fala uchodźców z Ukrainy? Szef MSWiA: przygotowujemy się na różne scenariusze

Nowa fala uchodźców może dotrzeć do Polski z powodu problemów energetycznych na Ukrainie lub eskalacji działań zbrojnych - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński portalowi i.pl. - Przygotowujemy się na różne scenariusze, a jednocześnie aktywnie pomagamy uchodźcom na miejscu, na Ukrainie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Szef MSWiA ostrzega: jest ryzyko odmrożenia wojny hybrydowej na wschodniej granicy

- Ryzyko, że Putin wraz z Łukaszenką będą chcieli odmrozić hybrydową wojnę z Polską, ale także Litwą i Łotwą, jest wciąż aktualne, nasze służby będą bardzo czujnie przyglądały się działaniom inspirowanym z Białorusi i Rosji - mówił szef MSWiA, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński portalowi i.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo wojna hybrydowa podlaskie warmińsko-mazurskie

Kolejna fala uchodźców z Ukrainy? Szef MSWiA: jesteśmy przygotowani pomóc ludziom uciekającym przed śmiercią

- Jako państwo jesteśmy przygotowani i na pewno zrobimy wszystko, żeby udzielić skutecznej pomocy ludziom uciekającym przed rakietami; to jest nasz ludzki obowiązek - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński, odnosząc się do pytania o ewentualną kolejną falę uchodźców wojennych z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński wojna na Ukrainie Ukraina uchodźcy

Zapora na granicy z Rosją pomoże też UE. Rząd ostrzega przed scenariuszem białoruskim

- Celem budowy zapory na granicy z Obwodem Kaliningradzkim jest jak najlepsza ochrona zewnętrznych granic Unii Europejskiej - powiedział w środę minister spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Kamiński nie wykluczył, że na granicy z Rosją może być realizowany taki sam scenariusz, jak wcześniej na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja granica służby i bezpieczeństwo MSWiA imigranci w Europie Mariusz Kamiński

MSWiA chce nowego świadczenia dla rodzin mundurowych. Wiemy, kogo miałoby obejmować

MSWiA przygotowało projekt ustawy przyznającej kolejne świadczenie rodzinom funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy zginęli - poinformował szef tego resortu Mariusz Kamiński. - Zidentyfikowaliśmy około 200 rodzin, które zostałyby objęte takimi świadczeniami - zaznaczył wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo MSWiA Maciej Wąsik Mariusz Kamiński

Zaostrzenie zasad dot. wjazdu Rosjan do Polski. Szef MSWiA: aby być skuteczne, sankcje muszą być dotkliwe

"Tylko szerokie, dotkliwe sankcje mogą w zdecydowany sposób uderzyć w reżim Putina" - napisał na Twitterze szef MSWiA. Mariusz Kamiński podpisał rozporządzenie zaostrzające przepisy dot. wjazdu do Polski obywateli Rosji. Chodzi o ruch m.in. w celach turystycznych i sportowych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wizy Rosja sankcje wiza Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

Ukraina chce przystąpić do Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Mariusz Kamiński: jesteśmy od tego, żeby was wspierać

- Chcemy zacieśnić naszą współpracę w tych trudnych czasach. Dlatego podpisujemy dzisiaj oświadczenie w sprawie wsparcia Ukrainy w jej dążeniu do przystąpienia do Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński podczas poniedziałkowego spotkania szefów służb ratowniczych Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Ukraina wojna na Ukrainie Europa

Spotkanie w BBN z udziałem prezydenta i premiera. Tematem sytuacja na Wschodzie

Wśród tematów spotkania w BBN z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego były bieżące sprawy bezpieczeństwa związane z sytuacją na Ukrainie i współpracą sojuszniczą. Jak dodano, poruszono również kwestie bezpieczeństwa energetycznego w wymiarze krajowym oraz europejskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda BBN Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński Paweł Soloch wojna 2022

"Dzięki wam obywatele czują się bezpieczni". Szef MSWiA wręczył medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja

Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji, wręczył medale imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja i w ten sposób wyróżnił 67 policjantów, którzy bez wahania oraz z narażeniem własnego zdrowia i życia ratowali innych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji policja Mariusz Kamiński

Święto Policji. Szef MSWiA do mundurowych: jesteście mocnym fundamentem naszego państwa

- Polska policja jest formacją działającą szybko, sprawnie i skutecznie. Jest mocnym fundamentem naszego państwa - mówił szef MSWiA Mariusz Kamiński w trakcie Centralnych Obchodów święta Policji w Katowicach. Podkreślił zasługi policjantów w obronie wschodniej granicy Polski przed napływem nielegalnych imigrantów oraz pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Mariusz Kamiński policja policja polska Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji