Polskie Radio
Section05
Moto sport

Polska załoga podsumowała Dakar: ten rajd uzależnia

We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem ORLEN Teamu poświęcona tegorocznej edycji Rajdu Dakar. W Peru na uwagę zasługuje wysokie miejsce Jakuba Przygońskiego i Toma Colsoula, którzy zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej samochodów. Polsko-belgijski duet był blisko podium, ale awaria skrzyni biegów spowodowała dużą stratę czasową. - Na tym polega Dakar, to taki sprawdzian zarówno dla zawodników jak i maszyn - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Przygoński.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar Dakar2019 jakub przygoński sporty motorowe Moto sport

Kolejny etap Dakaru dla Peterhansela. Przygoński siódmy

Stephane Peterhansel jadący MINI wygrał siódmy etap 41. edycji Rajdu Dakar wokół San Juan de Marcona. Francuz wykorzystał problemy Sebastiena Loeba, który przez problemy z elektryką samochodu stracił ponad czterdzieści minut. Drugi był Hiszpan Nani Roma, a trzeci Carlos Sainz. Załoga ORLEN Team Jakub Przygoński i Tom Colsoul zajęła siódme miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar Dakar2019 Moto sport sporty motorowe Rajdy samochodowe