Polskie Radio
Section05
Moto sport

Wyścig o tytuł trwa. Vettel wygrał w Belgii i goni Hamiltona

Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari) wygrał Grand Prix Belgii - trzynastą eliminację mistrzostw świata Formuły 1 i zmniejszył do 17 punktów stratę w klasyfikacji generalnej do drugiego na mecie Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (Mercedes), który startował z pole position. Trzecią lokatę zajął Holender Max Verstappen (Red Bull Racing).
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 SPORT sporty motorowe Moto sport sebastian vettel Lewis Hamilton

Kubica łączony z Red Bullem? Śmiała teza Anglików

Czołowy zespół Formuły 1 - Red Bull Racing wciąż nie podał nazwiska kierowcy, który w przyszłym sezonie zajmie miejsce Daniela Ricciardo. Na stronie internetowej BBC pojawił się z kolei artykuł przedstawiający potencjalnych kandydatów na fotel w tej stajni. Co ciekawe, wśród wymienionych przez brytyjskich dziennikarzy znalazł się Robert Kubica.
Zobacz więcej na temat:  BBC Formuła 1 Moto sport sporty motorowe Robert Kubica SPORT

Wzruszające pożegnanie Jędrzejaka przez kolegów z toru

W niedzielnym meczu 2. Ligi Żużlowej Stal Rzeszów pokonała w Ostrowie Wielkopolskim miejscową MDM Komputery TŻ Ostrovię 53:37 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej rozgrywek. Wynik zszedł jednak na dalszy plan, gdyż podczas spotkania zarówno kibice, jak i żużlowcy obydwu drużyn we wzruszający sposób oddali hołd zmarłemu w ubiegły wtorek Tomaszowi Jędrzejakowi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Moto sport

Rafał Sonik bierze kurs na podium na Atacamie

Rafał Sonik bez zbędnych komplikacji pokonał czwarty etap Atacama Rally i utrzymał trzecią pozycję w klasyfikacji rajdu. – Każdy kto mnie zna wie, że jestem przesądny, więc nie będę chwalić dnia przed zachodem słońca. Przyznam jednak, że miejsce na podium po tak długiej przerwie stanowiłoby wymarzony powrót do sportu – powiedział krakowianin dzień przed końcem zmagań.
Zobacz więcej na temat:  Moto sport SPORT Rafał Sonik