Polskie Radio
Section05

Moto sport

Rajd Akropolu 2023: podium w WRC2 Challenger dla Kajetanowicza i Szczepaniaka

Drugie miejsce w kategorii WRC2 Challenger i szóste w WRC2 - z takimi wynikami Rajd Akropolu kończą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak! Duet ORLEN Rally Team był drugim najszybszym wśród załóg prywatnych, walcząc z zespołami fabrycznymi. Polacy pomimo trudności na poprzednich etapach utrzymali się w czołówce, wywożąc z Grecji solidne punkty, które pomogą im w walce o najwyższe pozycje na koniec sezonu.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz SPORT Rajdy samochodowe

PGE Ekstraliga: osłabiona Sparta w finale! Wrocławianie pokazali wielką wolę walki

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław pokonali w rewanżowym meczu For Nature Solutions Toruń 51:39 i awansowali do finału PGE Ekstraligi. Wrocławianom nie przeszkodził brak Taia Woffindena oraz odniesione w trakcie spotkania kontuzje Macieja Janowskiego, Charlie'go Wrighta i Bartłomieja Kowalskiego.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Ekstraliga Sparta Wrocław KS Toruń Maciej Janowski

PGE Ekstraliga: bez niespodzianki w Lublinie. Motor pewnie melduje się w finale

Zgodnie z przewidywaniami żużlowcy Motoru pewnie awansowali do finału, w którym bronić będą mistrzowskiego tytułu. 18-punktową zaliczkę z Częstochowy podopieczni Jacka Ziółkowskiego i Macieja Kuciapy w rewanżu jeszcze powiększyli, nie pozostawiając wątpliwości, któremu z tych dwóch zespołów należało się miejsce w walce o główne trofeum w najsilniejszej lidze świata.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Bartosz Zmarzlik Ekstraliga Motor Lublin włókniarz częstochowa

WRT z Kubicą wygrał w Oyamie. Mistrzostwo świata o krok

Team WRT z Robertem Kubicą w składzie wygrał w niedzielę na japońskim Fuji International Superspeedway w Oyamie szóstą rundę długodystansowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej kategorii LMP2. Ekipa WRT jest teraz o krok od zdobycia tytułu mistrzowskiego, gdyż do zakończenia rywalizacji pozostała jeszcze tylko jedna runda.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Robert Kubica

150 km, 12 odcinków specjalnych. Przed nami Rajd Śląska 2023

Szósta runda rajdowych samochodowych mistrzostw Polski - Rajd Śląska, zostanie rozegrana w nadchodzący weekend (8-9.09). W tym roku impreza awansowała do kalendarza FIA European Rally Trophy. To międzynarodowe rozgrywki pod egidą FIA (Światowa Federacja Samochodowa). 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy motoryzacja wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe śląskie

PGE Ekstraliga: Włókniarz rozbity u siebie. Motor o krok od wielkiego finału

Włókniarz Częstochowa nie sprostał obrońcom tytułu mistrzowskiego i po raz trzeci w tym sezonie przegrał z Motorem Lublin. Tym razem 36:54. Taki wynik stawia częstochowian przed rewanżem w Lublinie praktycznie na straconej pozycji w kontekście szans na awans do finału żużlowej PGE Ekstraligi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Ekstraliga włókniarz częstochowa Motor Lublin jarosław hampel Bartosz Zmarzlik