Polskie Radio
Section05
Moto sport

Formuła 1: tory, których nie było w pierwotnym kalendarzu, uratują sezon? "Badamy wszystkie możliwości"

Szef Formuły 1 Chase Carey nie wykluczył, że rywalizacja w obecnym sezonie odbędzie się też na torach, których nie było w pierwotnym kalendarzu. - Badamy wszystkie możliwości - powiedział. Sezon najważniejszej serii wyścigowej świata miał rozpocząć się w marcu, ale wciąż nie wystartował ze względu na pandemię koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport sporty motorowe koronawirus

PGE Ekstraliga: gwiazdor opuści mistrzów Polski? Emil Sajfutdinow wciąż nie podpisał aneksu

Pandemia koronawirusa zmusiła kluby żużlowej PGE Ekstraligi do oszczędności. Od 1 maja prezesi mogą podpisywać z zawodnikami aneksy do podpisanych wcześniej umów. Do porozumienia z mistrzem Polski Fogo Unią Leszno wciąż nie doszedł gwiazdor "Byków" Emil Sajfutdinow. - Ciągle nie podjąłem decyzji - powiedział Rosjanin w rozmowie ze speedwaygp.com. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel Moto sport sporty motorowe Ekstraliga unia leszno

Formuła 1: tragedia na Imoli zaczęła się od wypadku Rolanda Ratzenbergera. Zapomniana ofiara GP San Marino

30 kwietnia mija 26 lat od tragicznej śmierci Rolanda Ratzenbergera, który zginął podczas sesji kwalifikacyjnej przed Grand Prix San Marino na torze Imola. Austriacki kierowca zespołu Simtek miał 34 lata. Dzień po jego wypadku w trakcie wyścigu zginął trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Brazylijczyk Ayrton Senna.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Formuła 1 Moto sport

77. Rajd Polski przełożony. "Ostatnie dni nie przyniosły pozytywnych informacji"

- Mamy naturalnie nadzieję, że zaistnieją warunki pozwalające rozegrać 77. Rajd Polski w tym sezonie - powiedział Krzysztof Maciejewski, dyrektor rajdu. Pierwotnie impreza miała się odbyć w dniach 26-28 czerwca, jednak z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC) została przełożona na inny termin.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe SPORT koronawirus Koronawirus w Polsce