Polskie Radio
Section05
Oskar Kwiatkowski

Sześciu skoczków w kadrze A. Polski Związek Narciarski ogłosił składy

Polski Związek Narciarski ogłosił kadry w skokach narciarskich mężczyzn i snowboardzie alpejskim na sezon 2023/2024. W kadrze A skoczków narciarskich znalazło się sześciu zawodników.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Thomas Thurnbichler Dawid Kubacki Piotr Żyła Kamil Stoch Paweł Wąsek Aleksander Zniszczoł Jakub Wolny Andrzej Stękała Klemens Murańka Maciej Kot Oskar Kwiatkowski snowboard

Kolejny Puchar Świata w Polsce? Małysz szuka sponsorów

Sukcesy Oskara Kwiatkowskiego i Aleksandry Król sprawiły, że w naszym kraju wzrosło zainteresowanie alpejską odmianą snowboardu. Niewykluczone, że już w przyszłym sezonie Polska zorganizuje zawody Pucharu Świata! - Na pewno będziemy wnioskować o te zawody - zapewnił prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz w rozmowie z Interią.
Zobacz więcej na temat:  SPORT snowboard sporty zimowe Oskar Kwiatkowski Aleksandra Król Adam Małysz

Medale MŚ to nie koniec? Polacy mają ambitne cele

Mistrzostwa świata w snowboardzie rozpoczęły się doskonale dla reprezentantów Polski. W gruzińskim Bakuriani złoty medal w slalomie gigancie równoległym zdobył Oskar Kwiatkowski, a Aleksandra Król sięgnęła po brąz w rywalizacji kobiet. - Cieszę się, że mogę pisać historię - mówił po starcie Oskar Kwiatkowski. - Możemy jeszcze powalczyć o medal w slalomie drużynowym - dodała Aleksandra Król.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe snowboard Oskar Kwiatkowski Aleksandra Król

Pekin 2022: igrzyska coraz bliżej. Kto może zdobyć medal dla Polski?

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż dwa miesiące. Choć Polacy nigdy nie byli potęgą w sportach zimowych, mamy kilka nazwisk, z którymi możemy wiązać mniejsze lub większe medalowe nadzieje w stolicy Chin. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Pekin 2022 sporty zimowe Skoki narciarskie short track łyżwiarstwo szybkie narciarstwo alpejskie biathlon snowboard łyżwiarstwo figurowe Andżelika Wójcik Kaja Ziomek Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Natalia Maliszewska Maryna Gąsienica-Daniel Oskar Kwiatkowski Aleksandra Król Piotr Michalski