Polskie Radio
Section05
Paryż 2024

Skandaliczne słowa Rosjanki. "W sporcie Polacy są nikim"

Była utytułowana biathlonistka Anfisa Riezcowa kolejny raz dopuściła się skandalicznej wypowiedzi. Po tym, jak Norwegów określiła mianem "paskudnych karaluchów", tym razem dostało się Polakom, którzy również sprzeciwiają się udziałowi Rosjan na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024.
Zobacz więcej na temat:  Paryż 2024 igrzyska olimpijskie igrzyska wojna na Ukrainie wojna 2023 MKOl SPORT PKOl kamil bortniczuk ministerstwo sportu

Amerykanie nie jadą na MŚ w boksie! Powodem start Rosjan

Reprezentacja USA zrezygnowała z udziału w mistrzostwach świata w boksie amatorskim, po tym, jak dopuszczono rosyjskich sportowców do rywalizacji w turniejach IBA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu). Już wcześniej Rosjan i Białorusinów dopuszczono do startów w zawodach azjatyckich, które są kwalifikacjami olimpijskimi.
Zobacz więcej na temat:  Paryż 2024 igrzyska olimpijskie igrzyska wojna na Ukrainie wojna 2023 MKOl SPORT PKOl boks Sporty walki

MKOl pójdzie na rękę Rosjanom? "Brak kręgosłupa moralnego"

MKOl rozważa dopuszczenie rosyjskich i białoruskich sportowców do rywalizacji w Azji, dzięki czemu będą mogli oni wywalczyć kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Stanowisko władz komitetu wobec sportowców z krajów, które prowadzą działania wojenne na Ukrainie spotkało się z ostrą krytyką.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie Paryż 2024 Rosja Białoruś MKOl inne dyscypliny