Polskie Radio
Section05
Anna Puławska

Kajakarki szykują formę na Paryż. "Urozmaicony trening"

Od początku grudnia reprezentacja Polski kajakarek w pełnym składzie, już z Karoliną Nają, trenuje we Włoszech z myślą o wyzwaniach w nadchodzącym sezonie olimpijskim. – Dobrze się stało, że w roku przedolimpijskim nie wszystko poszło po naszej myśli. Mamy przekonanie, że nic nie należy się nam z urzędu, inne kraje mogą się przygotować lepiej od nas, a to pozwala wrócić do organicznej pracy i codziennie zwracać uwagę na szczegóły. To będzie nowy, zupełnie inny sezon – przekonuje trener „Atomówek” Tomasz Kryk, który wspólnie z podopiecznymi szykuje się na swoje czwarte igrzyska olimpijskie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo Paryż 2024 inne dyscypliny Karolina Naja Anna Puławska

MŚ w kajakarstwie: świetny start "Atomówek"! Polki z kwalifikacją olimpijską

Piekielnie mocne „Atomówki”, czyli kajakowa kobieca czwórka znów nie dała szans konkurencji! Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto pewnie wygrały przedbieg w rywalizacji na 500 metrów podczas rozpoczętych w środę mistrzostw świata w niemieckim Duisburgu, zapewniając sobie nie tylko miejsce w piątkowym finale A, ale również zdobywając kwalifikację olimpijską na igrzyska w Paryżu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo inne dyscypliny Paryż 2024 Karolina Naja Anna Puławska

Polskie kajakarki powalczą o kwalifikacje olimpijskie

Od startu w Szeged rozpoczną się tegoroczne zmagania w Pucharze Świata w sprincie kajakowym. Reprezentacja Polski kajakarek wybiera się na Węgry w najmocniejszym składzie, aczkolwiek w osadach w porównaniu do poprzedniego roku zajdą zmiany. – W tym sezonie mamy szansę na sześć kwalifikacji olimpijskich do Paryża i nie chcemy zmarnować tej szansy – przedstawia Tomasz Kryk, trener biało-czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo inne dyscypliny igrzyska olimpijskie igrzyska Paryż 2024 igrzyska europejskie 2023 Karolina Naja Anna Puławska

Świątek zdeklasowała konkurencję. Są wyniki Plebiscytu

W sobotę dowiedzieliśmy się, że Iga Świątek została triumfatorką 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski, którego organizatorami były "Przegląd Sportowy" i Telewizja Polsat. W poniedziałek poznaliśmy dokładne wyniki głosowania kibiców. Przewaga najlepszej tenisistki świata wyniosła niemal 80 tysięcy punktów. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Iga Świątek Bartosz Zmarzlik Robert Lewandowski Kamil Semeniuk Dawid Kubacki mateusz ponitka Adrian Meronk Paweł Fajdek Bartosz Kurek Magdalena Stysiak Piotr Michalski kajetan kajetanowicz wojciech szczęsny Hubert Hurkacz Wojciech Nowicki Pia Skrzyszowska Katarzyna Wasick Karolina Naja Anna Puławska Katarzyna Zdziebło Natalia Kaczmarek Anna Kiełbasińska Adrianna Sułek