Polskie Radio
Section05
Pjongczang 2018 - góra

DZIEŃ NA ŻYWO Debiutant ze złotem, Polscy panczeniści poza dziesiątką

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu powoli dobiegają końca. Polscy panczeniści znaleźli się poza pierwszą dziesiątką, najlepszy Sebastian Kłosiński zajął 17. miejsce. Brązowy medal w curlingu mężczyzn trafił do Szwajcarów, którzy pokonali Kanadę. W finale hokeja na lodzie mężczyzn jako pierwsi zameldowali się Olimpijczycy z Rosji, którzy w półfinale wygrali z Czechami. W sztafecie biathlonu (4x7,5 km) mistrzami olimpijskimi zostali Szwedzi.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie PjongCzang 2018 sporty zimowe RELACJA

DZIEŃ NA ŻYWO "Pudła" na ostatnim strzelaniu pozbawiły podium Polek

Polskie biathlonistki miały w czwartek ostatnią szansą na olimpijski medal. Rywalizowały w sztafecie 4x6 km, ale ukończyły bieg na siódmym miejscu. W pełnym niespodzianek short tracku walczyli Bartosz Konopko i Magdalena Warakomska. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji i słuchania przekazów naszych wysłanników do Pjongczangu.
Zobacz więcej na temat:  PjongCzang 2018 RELACJA igrzyska olimpijskie sporty zimowe

"Ten brąz to nie jest nasze ostatnie słowo"

- Jeszcze w Willingen ciężko był wyobrazić sobie, że w tych igrzyskach wezmę udział. Wcześniej, podczas mistrzostw świata w lotach, nie znalazłem się w składzie drużyny. Były to dla mnie bardzo trudne chwile, ale postanowiłem walczyć i finałem tej mojej walki jest upragniony medal - mówi Maciej Kot w rozmowie z Polskim Radiem, podsumowując swój występ w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie sporty zimowe igrzyska olimpijskie Maciej Kot PjongCzang 2018 SPORT

DZIEŃ NA ŻYWO Polka blisko medalu w biathlonie, Stoch odpalił w treningu

Podczas czwartkowych zawodów z dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz w biathlonie zajmując 6. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km. Polscy skoczkowie potwierdzili formę przed jutrzejszym konkursem na dużej skoczni w tym Kamil Stoch, który wypadł najlepiej w drugim treningu. Polska sztafeta w sankach zajęła ósmą lokatę. Tak relacjonowaliśmy dzisiejsze zmagania na arenach olimpijskich w Pjongczangu.
Zobacz więcej na temat:  PjongCzang 2018 igrzyska olimpijskie sporty zimowe SPORT

DZIEŃ NA ŻYWO Polacy "wykombinowali" niewiele, Stoch trzeci na treningu

W środę w Pjongczangu pierwsze treningi przed sobotnim konkursem indywidualnym na dużym obiekcie zaliczyli Polscy skoczkowie, Kamil Stoch po drugim treningu uplasował się na trzecim miejscu. Niestety w wyniku kiepskiej pogody organizatorzy ze względu na bezpieczeństwo sportowców zmuszeni byli odwołać zawody w narciarstwie alpejskim i biathlonie. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji oraz słuchania przekazów naszych wysłanników do PjongCzangu.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe igrzyska olimpijskie PjongCzang 2018 SPORT