Polskie Radio
Section05
Robert Kubica

TYLKO U NAS Konferencja PKN ORLEN. "Bez inwestowania w kulturę sportu nie ma przyszłości sportu"

W warszawskiej siedzibie PKN Orlen w poniedziałek odbyło się spotkanie z udziałem prezesa koncernu Daniela Obajtka oraz  przedstawicieli PKOl, PKPar i wielu związków sportowych, a także ponad 300 sportowców, którzy współpracują z koncernem. - Inwestycja w sport to zarówno zadanie społeczne, jak i biznesowe w przypadku tak dużej firmy jak PKN Orlen - powiedział Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Orlen Robert Kubica Bartosz Zmarzlik kajetan kajetanowicz Aleksandra Mirosław Adam Małysz Sebastian Świderski PKN Orlen

Robert Kubica podsumowuje mijający sezon. Tylko w Trójce! [POSŁUCHAJ]

– Mieliśmy zarówno składniki, jak i zespół, żeby walczyć o dużo lepsze miejsca i lokaty. W tym roku na podium staliśmy tylko raz. Co jednak istotne, miało to miejsce podczas najważniejszego wyścigu sezonu – Le Mans. Uważam, że to nawet więcej niż wygranie wyścigu mistrzostw świata – mówił w "Trzeciej stronie medalu" Robert Kubica. Jak podsumowuje mijający sezon? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz Robert Kubica

Sportowcy ORLEN wspierają Zosię i Oliwiera w walce z chorobą

Sportowcy sponsorowani przez ORLEN zaangażowali się w zbiórki charytatywne na leczenie 3-miesięcznej Zosi oraz 7-miesięcznego Oliwiera. Dzieci walczą z SMA, chorobą powodującą osłabienie, a nawet zanik mięśni. Na licytację przekazali m.in. kask Roberta Kubicy, przelot samolotem pilotowanym przez kapitana z ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny czy też przejazd bolidem wodnej Formuły 1 z Bartłomiejem Marszałkiem. Cały dochód z aukcji zasili zbiórki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Orlen Robert Kubica

Robert Kubica: świat F1 nie docenił mojego powrotu

Robert Kubica, który ściga się obecnie w długodystansowych MŚ (WEC) i jest rezerwowym kierowcą w zespole Alfa Romeo F1 Team Orlen udzielił obszernego wywiadu "Racingnews365.com", w którym odniósł się do swojej kariery w Formule 1. - Rok spędzony w Williamsie był bardzo trudny, co znacznie utrudniło mi kontynuowanie kariery w F1 - mówił Polak. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 sporty motorowe Moto sport Robert Kubica alfa romeo SPORT Williams Racing

Formuła 1: Robert Kubica przedostatni w treningu przed GP Węgier

Kierowca rezerwowy i testowy zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen - Robert Kubica uzyskał przedostatni, 19. czas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Węgier, trzynastą rundą mistrzostw świata Formuły 1. Polak zastąpił w bolidzie ekipy z Hinwil Fina Valtteriego Bottasa. Najszybszy okazał się Hiszpan Carlos Sainz z Ferrari.
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica sporty motorowe Moto sport SPORT Formuła 1 alfa romeo