X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Siergiej Skripal

Rosyjska TV: zdrajcy nie powinni wybierać Anglii

Otrucie byłego agenta Siergieja Skripala to ostrzeżenie dla zdrajców ojczyzny - oznajmił prowadzący magazyn informacyjny "Wriemia" w Programie Pierwszym telewizji państwowej Rosji. Jak zauważyła w piątek rosyjska redakcja BBC, największe media w Rosji przerwały kilkudniowe milczenie w tej sprawie. "Nie życzę nikomu śmierci. Ale wyłącznie ze względów pedagogicznych chciałbym ostrzec wszystkich, marzących o podobnej karierze" - skomentował próbę otrucia Skripala prowadzący Kirił Klejmienow. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Wielka Brytania wywiad ŚWIAT Siergiej Skripal

"Skripalowi dano rzadką truciznę". Grób jego żony odgrodzono

Szefowa MSW Amber Rudd oznajmiła, że atak substancją paraliżującą układ nerwowy (tzw. nerve agent) na brytyjskiej ziemi to zuchwały i bezwstydny czyn. Stwierdziła jednocześnie, że trzeba zachować zimną krew, gromadzić fakty i nie opierać się na plotkach. Wcześniej władze zapowiadały stanowczą reakcję, jeśli dowody wskażą na Rosję. Tymczasem pojawiają się pytania, czy i potencjalnie kolejna zbrodnia, jak i zabójstwo Aleksandra Litwinienki, może ujść Rosji płazem.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Wielka Brytania wywiad TYLKO U NAS Siergiej Skripal

Otruci jak Litwinienko, zabici jak Niemcow. Ofiary Kremla

Zatrucie byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala i jego córki, do którego doszło w biały dzień, w jednym z brytyjskich miast przywołuje na myśl szereg innych zbrodni, na czele z otruciem polonem Aleksandra Litwinienki. Lista zamordowanych wrogów Kremla liczy setki nazwisk: to politycy, dziennikarze, działacze, byli agenci. W morderstwa czasem inwestowano są ogromne środki  finansowe - tak jak to było w przypadku zabójstwa Aleksandra Litwienienki. W ciągu ćwierćwiecza doszło do setek takich zbrodni, zleceniodawców "nie wykryto" i nie ukarano. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Wielka Brytania wywiad TYLKO U NAS Siergiej Skripal

TYLKO U NAS Skripal jak Litwinienko? Londyn mówi o bojkocie mundialu

Siergiej Skripal, który przeszedł na stronę Zachodu i pomógł ujawnić nawet setki szpiegów, zakonspirowanych m.in. w Europie, padł zapewne ofiarą podobnego ataku, jak Aleksander Litwinienko, którego otruto polonem w Wielkiej Brytanii. Szef MSZ Wielkiej Brytanii zagroził w związku z tym bojkotem mundialu w Rosji. Media przypominają o truciznach, którymi Kreml zabijał dysydentów.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Wielka Brytania wywiad TYLKO U NAS Siergiej Skripal