Polskie Radio
Section05
Tour de Pologne 2023

TYLKO U NAS Tak się robi wyścig kolarski! Przeżyjmy jeszcze raz Tour de Pologne 2023

Czesław Lang i jego Lang Team myśli już o kolejnej edycji Tour de Pologne i zapewnia, że termin nie pokryje się z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, tymczasem specjalnie dla fanów kolarstwa pokazujemy materiał z  80. Tour de Pologne pod nazwą "przeżyjmy to jeszcze raz" - oj działo się, to był piękny czas, do którego warto wrócić.   
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne Tour de Pologne 2023

Wyjątkowe wydarzenie, niezwykłe emocje. Tour de Pologne w reportażu "Karawana jedzie dalej" [POSŁUCHAJ]

Za nami wyjątkowa edycja Tour de Pologne. Kolarski klasyk rozgrywany był już po raz 80. Do tego minęły równo trzy dekady, odkąd za organizację wydarzenia zabrał się Czesław Lang, były kolarz zawodowy, który wprowadził polskie kolarstwo na światowe salony. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Dariusza Urbanowicza pt. "Karawana jedzie dalej".
Zobacz więcej na temat:  pr poleca reportaż Dariusz Urbanowicz Czesław Lang Tour de Pologne 2023

TYLKO U NAS TdP przywołał wspomnienia eksperta ze "szczenięcych" lat

80. Tour de Pologne dobiegł końca. Zadowolenia z przebiegu naszego narodowego wyścigu kolarskiego nie krył Bartosz Huzarski, do niedawna czołowy polski kolarz, a dziś komentator telewizyjny. - Już przed startem w piątek wiedzieliśmy, że Matej Mohorić jest szybszy od Joao Almeidy i wyjdzie zwycięsko z pojedynku o triumf w Tour de Pologne - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne Tour de Pologne 2023 Bartosz Huzarski

"Łapią bomby" i "zaliczają szlify". Język peletonu wkręca

Wszyscy znają takie słowa jak "peleton", "bidon", "kask" czy "etap" – polszczyzna pożyczyła je z języka francuskiego, co nie powinno zresztą dziwić, bo to przecież Francja jest ojczyzną kolarstwa. Kolarski  socjolekt jest jednak bogaty i przy okazji 80. Tour de Pologne warto dowiedzieć się co oznacza zwrot "złapać bombę" czy "pokonywać wzniesienie z blatu".   
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne 2023 Czesław Lang Tour de Pologne

TYLKO U NAS Imponujący bus Bora-hansgrohe. Wyścig TdP "od kuchni"

Polskie Radio to jedyny radiowy patron medialny 80. edycji Tour de Pologne. Byliśmy obecni w karawanie kolarskiej - na starcie, na mecie, w peletonie i na premiach lotnych, a także tam, gdzie kolarze szykowali się do startu i gdzie odpoczywali. Byliśmy z wizytą w kolarskim miasteczku, odwiedziliśmy między innymi ekipę Bora-hansgrohe.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne Tour de Pologne 2023

TYLKO U NAS Czesław Lang miał gości z Italii. TdP we Włoszech?

Przy okazji czwartkowego, szóstego etapu Tour de Pologne w Katowicach dyrektor naszego narodowego wyścigu Czesław Lang gościł swoich dobrych znajomych z Włoch. Portal PolskieRadio24.pl zapytał więc organizatora TdP, czy wizyta m.in. legendarnego Francesco Mosera oznacza, że za rok wyścig rozpocznie się w Italii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Czesław Lang Tour de Pologne Tour de Pologne 2023

TYLKO U NAS Kwiatkowski myślami w Glasgow: nic nie muszę, na pewno mogę

Michał Kwiatkowski, który przed ostatnim etapem 80. Tour de Pologne plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, skupia się na mistrzostwach świata w Glasgow. - Nic nie muszę, ale na pewno mogę. Z taką myślą będę startował - podkreślił w rozmowie z Pawłem Majewskim z portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne Tour de Pologne 2023 Michał Kwiatkowski

TYLKO U NAS TdP nie jest rozstrzygnięty. Lang: on przyjechał, by wygrać

6. etap Tour de Pologne przyniósł spore zmiany w klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu. Portugalczyk Joao Almeida był drugi i w "generalce" dogonił jej lidera Słoweńca Mateja Mohoricia. - To wielki talent i nadzieja światowego kolarstwa - charakteryzował portugalskiego kolarza dyrektor wyścigu Czesław Lang w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne Tour de Pologne 2023 Czesław Lang