Polskie Radio
Section05
alfa romeo

110. urodziny Alfa Romeo. Pierwszy producent, który zdobył tytuł w Formule 1

110 lat temu 24 czerwca w Mediolanie powstała legendarna Alfa Romeo (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili). Włoski producent jest również pierwszym, który zwyciężył w mistrzostwach świata Formuły 1 za sprawą Giuseppe "Nino" Fariny, który za kierownicą modelu 158 Alfetta zdobył tytuł. Rok później w samochodzie 159 wyczyn ten powtórzył Juan Manuel Fangio.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty motorowe Moto sport Formuła 1 alfa romeo motoryzacja

FORMUŁA 1 Kubica sprawdził Alfa Romeo. Koniec porannej sesji testów F1

Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentowała nowy samochód C39, który od rana sprawdzał rezerwowy kierowca zespołu Robert Kubica. W środę na Circuit de Barcelona-Catalunya w miejscowości Montmelo rozpoczęła się pierwsza tura przedsezonowych testów Formuły 1. W popołudniowej sesji Kubicę zmieni Antonio Giovinazzi. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Robert Kubica alfa romeo SPORT Moto sport sporty motorowe PKN Orlen Orlen

FORMUŁA 1 Kubica w klienckim zespole BMW? Polak coraz bliżej serii DTM

Pewne jest, że Robert Kubica będzie kierowcą rezerwowym Formuły 1 w zespole Alfa Romeo Racing Orlen, jednak wciąż nie wiadomo czy Polak będzie równolegle występował w serii Deutsche Tourenwagen Masters. W grudniu Kubica testował samochód ekipy BMW, ale dalej nie ma informacji czy uda się połączyć dwa programy wyścigowe.  
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica Formuła 1 Moto sport sporty motorowe alfa romeo PKN Orlen Orlen bmw DTM

FORMUŁA 1 Polski zespół Formuły 1? Kubica: Orlen ma ambitne plany

- Chyba za bardzo wychodzimy w przyszłość. Ja nie wiemy kiedy i czy to się wydarzy. Plany PKN Orlen ma bardzo ambitne (...) Ale czy ja się widzę? Chyba zbyt wcześnie ludzie chcą mnie "wsadzać" w różne role - powiedział Robert Kubica, który wspólnie z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen, udzielili wywiadu TVP Sport. Od sezonu 2020 polski koncern został tytularnym sponsorem zespołu Formuły 1 - Alfa Romeo. 
Zobacz więcej na temat:  Moto sport sporty motorowe SPORT Robert Kubica Formuła 1 alfa romeo Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek

FORMUŁA 1 Kubica i Orlen w Alfie Romeo. "Zaczynam nowy rozdział"

- Nowy rok i nowy rozdział. Razem z PKN Orlen dołączamy do nowego zespołu. Trzymajcie kciuki za Alfa Romeo Racing Orlen - powiedział Robert Kubica w krótkim filmie, zamieszczonym na Twitterze przez polski koncern. W sezonie 2020 Kubica pozostanie w Formule 1 i będzie kierowcą rezerwowym ekipy z Hinwil. 
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica Moto sport alfa romeo sporty motorowe Orlen PKN Orlen Formuła 1 SPORT Daniel Obajtek