Polskie Radio
Section05
Anna Will

Boże Narodzenie. Katarzyna Miller: święta mogą być wzmacniające

- Najfajniejsze święta są wtedy, jak spędza się je z przyjaciółmi, cudownie jak jest to rodzina. Są takie pary, które mówią, że współmałżonek czy np. moja mama jest moim najlepszym przyjacielem. Gratuluję wtedy ogromnie, bo wcale to nie jest taki częste - tak o społecznych aspektach Świąt Bożego Narodzenia mówi w radiowej Jedynce psychoterapeutka Katarzyna Miller.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Miller psychoterapia psychologia Boże Narodzenie społeczeństwo

Anna Wyszkoni z nową płytą "10". "To hołd złożony Markowi Jackowskiemu"

- To po prostu "10". Dziesięć utworów i dziesięć lat po jego śmierci. Mamy tu artystę, którego niewątpliwie można ocenić dziesięć na dziesięć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o Marku Jackowskim Anna Wyszkoni. Wokalistka postanowiła złożyć hołd założycielowi zespołu Maanam, nagrywając płytę z jego piosenkami w nowych aranżacjach.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Ania Wyszkoni Anna Wyszkoni

Więcej elektroniki i szaleństwa. Siostry Melosik pracują nad kolejną płytą

- Nigdy nie pisałyśmy piosenek pod kątem zimy; ta powstała z innych emocji, ale kiedy spadł śnieg to nas natchnęło - opowiadają o singlu "Za kilka zim" siostry Dagmara i Martyna Melosik. Utwór zapowiada kolejny album, nad którym pracują artystki; jak zapowiadają, będzie to bardziej szalona i elektroniczna płyta niż poprzednie wydawnictwo.
Zobacz więcej na temat:  Siostry Melosik muzyka rozrywkowa

"Wesołych świąt" Kabaretu OT.TO na winylu. "Piosenki nie podniosłe, a życiowe"

Wytłoczona na grubym, czarnym krążku edycja albumu "Wesołych świąt" Kabaretu OT.TO ukazuje się niewiele ponad rok po premierze bestsellerowej płyty kompaktowej. Nowa wersja wydawnictwa trafiła do dystrybucji 1 grudnia. To pierwszy "klasyczny" longplay w dorobku grupy. - Mamy nadzieję, że ta płyta trafi do uszu naszych słuchaczy, nie tylko za pomocą płyty winylowej - przyznają członkowie kabaretu w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Kabaret OT.TO muzyka rozrywkowa winyl płyta winylowa

Jarosław "Pastyl" Turbiarz: tekst piosenki "24.11.94" jest ponadczasowy

- Tekst tej piosenki jest ponadczasowy i ponadtematyczny. Kontekst, w którym się pojawia, jest nieskończony; ludzie dedykują sobie ten utwór z różnych przyczyn - mówi o piosence "24.11.94" Jarosław "Pastyl" Turbiarz, gitarzysta grupy Golden Life. Artysta opowiedział o kulisach powstania utworu nawiązującego do dramatycznych wydarzeń, do jakich doszło w listopadzie 1994 roku w hali stoczni w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Jarosław Turbiarz Golden Life Gdańsk

Danuta Błażejczyk w hołdzie dla Danuty Rinn. "To rodzinna płyta"

Uczestnicy zbliżającego się Danuta Rinn Festiwal zmierzą się z utworami z repertuaru m.in. legendarnej artystki i Ernesta Brylla. Specjalnym punktem wydarzenia będzie występ Danuty Błażejczyk, która zaprezentuje piosenki Danuty Rinn w nowej aranżacji; te znalazły się również na płycie "Gdzie ci mężczyźni. Tribute to Danuta Rinn".
Zobacz więcej na temat:  Danuta Błażejczyk Danuta Rinn Ernest Bryll muzyka rozrywkowa Danuta Rinn Festiwal

Festiwal Niepodległa. Kirejczyk: to jest spotkanie międzypokoleniowe

Festiwal Niepodległa organizowany jest od roku 2018. Krakowskie Przedmieście w Warszawie co roku, 11 listopada, wypełnia radosne świętowanie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę Niepodległości. - Spotykają się dziesiątki tysięcy Polaków. Uśmiechniętych, radosnych. To jest takie spotkanie międzypokoleniowe - zwraca uwagę Wojciech Kirejczyk. 
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Kirejczyk MUZYKA Święto Niepodległości muzyka dawna