Polskie Radio
Section05
Fernando Santos

Grosicki liczył na powołanie do kadry. Jest wymowny wpis

We wtorkowe popołudnie selekcjoner Fernando Santos ogłosił powołania do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze z Niemcami i Mołdawią. Nie zabrakło kontrowersji. W kadrze Portugalczyk pominął między innymi Kamila Piątkowskiego czy najlepszego piłkarza Ekstraklasy minionego sezonu Kamila Grosickiego. Piłkarz Pogoni Szczecin skomentował brak powołania.
Zobacz więcej na temat:  kamil grosicki reprezentacja Polski Euro 2024 Piłka nożna Fernando Santos SPORT

KOMENTARZ Santos wybija się na niepodległość. Buduje autorską kadrę

- Nie będę teraz dzwonił do wszystkich zawodników, bo bez przerwy wisiałbym na telefonie. To nie jest moją częścią pracy w federacji - oświadczył Fernando Santos, zapytany o kontakt z zawodnikami, których zabrakło w kadrze na mecze z Niemcami i Mołdawią. Portugalczyk swoimi powołaniami udowodnił, że sympatie opinii publicznej i samych zawodników zupełnie go nie interesują, a skład reprezentacji Polski będzie ustalał w stu procentach suwerennie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Fernando Santos reprezentacja Polski Euro 2024 kamil grosicki Jakub Błaszczykowski kamil glik KOMENTARZ

Błaszczykowski bez powołania. Miał się żegnać z kadrą

Jakub Błaszczykowski ma pożegnać się z reprezentacją Polski podczas towarzyskiego meczu z Niemcami, który 16 czerwca odbędzie się na PGE Narodowym. 108-krotnego reprezentanta zabrakło jednak na liście powołanych ogłoszonej we wtorek. - Szanuję polską tradycję, chcę, żeby Kuba zagrał 16 minut - wyjaśnił selekcjoner Fernando Santos.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Fernando Santos Jakub Błaszczykowski