Polskie Radio
Section05
fifa

El. MŚ 2022: skandal w Afryce. RPA chce powtórzenia meczu z Ghaną

Piłkarze Ghany pokonali w niedzielę na własnym boisku Republikę Południowej Afryki 1:0, dzięki czemu awansowali do decydującej fazy afrykańskich eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Działacze z RPA domagają się powtórzenia meczu, wskazując na jednostronne sędziowanie i niesprawiedliwie podyktowany rzut karny, po którym padła bramka. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Ghany fifa

Kulesza zagrał "ostro". Chce kary dla oskarżycieli Glika

Gdy Kamil Glik został oczyszczony z zarzutów o rasistowski mecz podczas meczu z Anglią (1:1), Kulesza zapowiadał, że będzie walczył o wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które oskarżały polskiego piłkarza. Jak się okazuje, prezes PZPN nie rzucał słów na wiatr i skierował odpowiednie pismo do FIFA. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Cezary Kulesza kamil glik PZPN fifa Katar 2022 reprezentacja Anglii

Albańczycy ukarani za mecz z Polską. Znamy decyzję FIFA

Światowa federacja piłkarska (FIFA) podjęła decyzję o ukaraniu federacji Albanii w związku ze skandalicznym zachowaniem kibiców z tego kraju podczas niedawnego meczu z Polską w eliminacjach mistrzostw świata. Albańczycy muszą zapłacić 150 tysięcy franków szwajcarskich kary. Rozegrają też jeden mecz bez udziału kibiców. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Albanii Katar 2022 kibice pseudokibice fifa