X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
handel w niedzielę

Bilans zakazu handlu w niedziele. Cierpią małe sklepy

Czy będą zmiany w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele? Na razie nikt o tym głośno nie mówi, ale już wiadomo, że zeszłoroczne zmiany odbiły się rykoszetem na małych sklepach. Wielkie sieci tymczasem mają się dobrze. Od nowego roku zrobić zakupimy w centrum handlowym można tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Według planu za rok handel ma być ograniczony we wszystkie niedziele.
Zobacz więcej na temat:  handel handel w niedzielę Marcin Jagiełowicz

Co wydarzyło się w polskiej polityce w 2018 roku?

Rok 2018 na krajowej scenie politycznej obfitował w wiele wydarzeń, które wywołały fale dyskusji i komentarzy. Ponownie zetknęliśmy się z rządowymi reformami, a także z nieustającymi sporami w polskim parlamencie. Jak kończący się rok zapamiętają przedstawiciele partii politycznych? Czy ograniczenie handlu w niedziele mocno wpłynęło na życie Polaków?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka handel w niedzielę handel rodo opozycja Platforma Obywatelska Nowoczesna podsumowanie 2018 roku

Coraz więcej wątpliwości wokół zakazu handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedziele od początku budził wiele kontrowersji. W przyszłym roku z handlu będą wyłączone już trzy niedziele. Niedawne zapowiedzi zaostrzenia obowiązujacych przepisów spotkały się z negatywną reakcją organizacji kupieckich, zwłaszcza tych reprezentujacych przedstawicieli mniejszych placówek handlowych. Twierdzą oni, że wbrew przewidywaniom, na zakazie nie skorzystały małe sklepy, a handlowi giganci operujący na polskim rynku na nowych regulacjach niewiele stracili.
Zobacz więcej na temat:  NBP handel w niedzielę handel rynek praca

Polacy podzieleni w sprawie handlu w niedzielę

Regulacje ograniczające handel w niedziele popiera 43 proc. respondentów, a sprzeciwia się im 42 proc. ankietowanych - wynika z badania Maison Partners, przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Od początku wydaje mi się, że to sztuczny problem. To nie jest kwestia, która aż tak spędza ludziom sen z powiek - komentował w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron z Superexpressu. Gośćmi Debaty Dnia byli również Karolina Zioło - Pużuk z Centrum Daszyńskiego i Jacek Liziniewicz, Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  handel w niedzielę