Polskie Radio
Section05
handel w niedzielę

"Pracownicy są zmuszani do pracy w niedzielę". Bujara zapowiada protesty "Solidarności"

- Początkowo pracodawcy powiedzieli, że przychodzenie do pracy w niedzielę będzie dobrowolne. W tej chwili sieci marketów się z tego wycofują, bo nie ma chętnych - mówił w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  handel ustawa POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 handel w niedzielę rynek pracy Solidarność

Ekspert NSZZ "Solidarność": wkrótce nastąpi uszczelnienie handlu w niedzielę

 Spodziewamy się, że w grudniu prezydent Andrzej Duda podpisze, a w styczniu wejdą w życie przepisy nowelizacji ustawy, uszczelniające zasady pracy handlu w niedzielę. Zależy nam aby fikcyjne placówki pocztowe, nie zmuszały pracowników do pracy w ten ustawowo wolny dzień - powiedział Alfred Bujara szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność", w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel w niedzielę pracodawcy pracownicy prawo pracy związki zawodowe Solidarność

Rocznica porozumienia jastrzębskiego. Abp Skworc: wolna niedziela pozostaje w służbie wolności pracownika

- Wspólne świętowanie, w tym przeżywanie wolnej od pracy niedzieli, być może pozostaje ostatnią okazją - pomimo ostrych podziałów i pluralizmu poglądów - do uświadomienia sobie prawdy o tym, że jesteśmy wspólnotą kulturową, obywatelską i religijną - mówił w 41. rocznicę podpisania Porozumienia Jastrzębskiego metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Msza pod jego przewodnictwem rozpoczęła w piątek rocznicowe obchody.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA handel w niedzielę Kościół katolicki aktualności katolickie regiony śląskie