Polskie Radio
Section05
igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020

1. ORLEN PARALYMPIC RUN ZA NAMI

10. października na wybrane przez siebie trasy w Polsce i na całym świecie wyruszyli biegacze. Cel był jeden – pokazać, że można osiągnąć wyznaczone przez siebie cele, niezależnie od stopnia sprawności. Taki właśnie był 1. Orlen Paralympic Run – bieg organizowany przez Polski Komitet Paraolimpijski udowodnił, że niemożliwe nie istnieje!
Zobacz więcej na temat:  SPORT paraolimpiada igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 igrzyska Orlen PKN Orlen

W niedzielę rusza 1. Orlen Paralympic Run: niepełnosprawności nie trzeba się wstydzić

- To nie będzie zwykły wirtualny bieg. 1. Orlen Paralympic Run to wydarzenie, w którym każdy może wziąć udział - niezależnie od stopnia sprawności wszyscy znajdą cel dostępny dla siebie - podkreśla jego organizator, czyli Polski Komitet Paraolimpijski. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT paraolimpiada igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 igrzyska Orlen PKN Orlen

W najbliższą niedzielę rusza 1. Orlen Paralympic Run

To nie będzie zwykły wirtualny bieg. 1. Orlen Paralympic Run to wydarzenie, w którym każdy może wziąć udział — niezależnie od stopnia sprawności wszyscy znajdą cel dostępny dla siebie. Aby lepiej wejść w atmosferę biegu, który ruszy 10 października, odbyła się specjalna konferencja, podczas której zaproszeni goście opowiedzieli, w jaki sposób przygotowywać się do amatorskiego uprawiania sportu — zarówno będąc osobą pełnosprawną, jak i z niepełnosprawnością.
Zobacz więcej na temat:  SPORT paraolimpiada igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 igrzyska Orlen PKN Orlen

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Katarzyna Rogowiec z tytułem "I'm Possible"

Dwukrotna mistrzyni oraz brązowa medalistka paraolimpijska, a także multimedalistka mistrzostw świata w biegach narciarskich i biathlonie Katarzyna Rogowiec, podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, została wyróżniona nagrodą i tytułem "I'm Possible". Nagroda przyznawana jest tylko jednej paraolimpijce i jednemu paraolimpijczykowi na świecie, by promować inkluzję osób z niepełnosprawnościami poprzez szerzenie wiedzy o ruchu paraolimpijskim.
Zobacz więcej na temat:  paraolimpiada SPORT Tokio 2020 igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 POLSKA społeczeństwo niepełnosprawni igrzyska