Polskie Radio
Section05
Joanna Bogusławska

Opowieść o wolności i marzeniach – reportaż Joanny Bogusławskiej

Jacek Pietrzyk od wielu lat prowadzi fundację Obywatel. Już przed 1989 rokiem zaangażował się w prace Komitetu Obywatelskiego w Ursusie. Jacka Kuronia poznał kiedy miał 16 lat, był wtedy uczniem liceum Batorego. Przynosił opozycjoniście jedzenie, gdy ten ukrywał się przed organami ścigania. Te spotkania zmieniły jego życie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Joanna Bogusławska wybory 1989 PRL reportaż pr poleca Jacek Pietrzyk

Spełniając marzenia. "Apetyt na życie" – reportaż Joanny Bogusławskiej

Robert Zarzecki od zawsze miał problemy ze wzrokiem. Dzisiaj prawym okiem widzi już tylko światło i cień, lewe oko widzi trochę więcej. W szkole dla słabowidzących próbował swoich sił w teatrze "Krzesiwo". Tam też poznał swoją żonę Basię, mają 15 letniego syna Gabrysia. Są kochającą się rodziną.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska niepełnosprawni niewidomi niepełnosprawność

Spełniając marzenia. Reportaż Joanny Bogusławskiej pt. "Apetyt na życie"

Robert Zarzecki od zawsze miał problemy ze wzrokiem. Dzisiaj prawym okiem widzi już tylko światło i cień, na lewe oko widzi trochę więcej. W szkole dla słabowidzących próbował swoich sił w teatrze "Krzesiwo". Tam też poznał swoją żonę Basię, z którą ma 15-letniego syna Gabrysia. Są kochającą się rodziną.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska Trójka niepełnosprawni niewidomi niepełnosprawność pr poleca

Klub piłkarski, który daje szczęście. "Słodka Polska" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Słodka Polska to reprezentacja Polski dla dzieci i młodzieży z cukrzycą, występująca oficjalnie pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tworzą je młodzi piłkarze chorujący na cukrzycę typu 1. Powstała przede wszystkim po to, aby innym chorującym na cukrzycę młodym ludziom pokazać, że choroba jest trudna w codziennej terapii, ale nie jest i nie powinna być przeszkodą w uprawianiu sportu również na wysokim poziomie. Pomysłodawcą i założycielem Słodkiej Polski jest Mikołaj Illukowicz. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska aktywność fizyczna aktywność

Klub, który daje szczęście. Reportaż "Słodka Polska" Joanny Bogusławskiej

Słodka Polska to reprezentacja Polski dla dzieci i młodzieży z cukrzycą, występująca oficjalnie pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tworzą je młodzi piłkarze chorujący na cukrzycę typu 1. Powstała przede wszystkim po to, aby innym chorującym na cukrzycę młodym ludziom pokazać, że choroba jest trudna w codziennej terapii, ale nie jest i nie powinna być przeszkodą w uprawianiu sportu również na wysokim poziomie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Joanna Bogusławska aktywność fizyczna aktywność cukrzyca

Urodziny Nowej Trójki. Jak stare mieszało się z nowym?

Program 3 Polskiego Radia ma już 62 lata. Jednym z elementów świętowania był reportaż "Moment przyjścia" przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Tę historię o roku 1962 i atmosferze czasów, w jakich rodziła się radiowa Trójka przypomnieliśmy w poniedziałkowym Klubie  Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Studio Reportażu i Dokumentu pr poleca Bartosz Panek Jakub Tarka Adam Bogoryja-Zakrzewski Joanna Bogusławska Aleksandra Dobieszewska Paweł Pawlica

Urodziny Nowej Trójki. Reportaż "Moment przyjścia"

Program 3 Polskiego Radia ma już 62 lata. Jednym z elementów świętowania był reportaż "Moment przyjścia" przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Tę historię o roku 1962 i atmosferze czasów, w jakich rodziła się radiowa Trójka przypomnieliśmy w poniedziałkowym Klubie  Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu Bartosz Panek Jakub Tarka Adam Bogoryja-Zakrzewski Joanna Bogusławska Aleksandra Dobieszewska

Pomóc dzieciom z praskich ulic. Reportaż Joanny Bogusławskiej "Serduszko dla dzieci" [POSŁUCHAJ]

Aleksandra Smolińska i Jarosław Adamczuk od wielu lat pracują z dziećmi na warszawskiej Pradze. Założyli stowarzyszenie "Serduszko dla dzieci", które przeciwdziała wykluczeniu dzieci, dając im przestrzeń dla rozwoju. Organizują świetlice, warsztaty, zajęcia. Z ogromną pasją budują relacje ze swoimi podopiecznymi.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Joanna Bogusławska Trójka pr poleca opieka nad dzieckiem Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci

Jak social media wpływają na nasze życie? Reportaż Joanny Bogusławskiej "Żyć swoim życiem" [POSŁUCHAJ]

Filip już w szkole podstawowej publikował filmy w mediach społecznościowych. Pan Jan Adamski z FB zaczął korzystać w wieku 60 lat. Każdy z nich wykorzystuje ten portal społecznościowy w inny sposób. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej pt. "Żyć swoim życiem". 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo social media reportaż Joanna Bogusławska reportaż w Jedynce