Polskie Radio
Section05
mali naukowcy

Rewolucje naukowe na 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

27 maja na PGE Narodowym w Warszawie odbył się 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczne wydarzenie przebiegało pod hasłem "Rewolucje Naukowe". Na uczestników czekało mnóstwo ciekawych i czasem zaskakujących pokazów naukowych oraz wiele atrakcji, m.in. możliwość zobaczenia robota humanoidalnego czy stworzenie mapy 2D i 3D lodowców. Więcej na antenach Polskiego Radia i na stronie pikniknaukowy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy radio dla dzieci eksperymenty dla dzieci mali naukowcy

15 kwietnia Uniwersytet Młodego Badacza "Co możesz obywatelu"

Uniwersytet Młodego Badacza – UMB, to nieodpłatny projekt, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 6-11 lat i ich rodzicach. Gromadzi on wykładowców akademickich, których łączy pasja dzielenia się wiedzą z innymi – niezależnie od wieku. Celem jest wsparcie samorozwoju i talentów Młodych Badaczy. Najbliższe zajęcia (15.04.) "Co możesz obywatelu", poprowadzi dr Bartosz Wilk - doktor nauk prawnych na UW. Patronem medialnym projektu jest Polskie Radio Dzieciom. W wybranych audycjach stacji można otrzymać bilety na to wydarzenie.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD mali naukowcy edukacja

Jak zachwycić dzieci polskimi naukowcami? [POSŁUCHAJ]

Wszyscy wiemy, kim był Mikołaj Kopernik czy Maria Skłodowska-Curie, ale zapominamy o innych Polakach, którzy zasłynęli np. założeniem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej czy skonstruowaniem łazika księżycowego użytego podczas 3 misji Apollo. Tak więc, chociaż polscy naukowcy od zawsze mieli duży wpływ na rzeczywistość i nie raz ją kształtowali, niewiele osób o nich wie. Wynika to m.in. z faktu, że mało się o nich mówi, a przez to maleje zainteresowanie sprawami naukowymi, zwłaszcza wśród dzieci. O tym, jak to zmienić opowiedział w "Strefie Rodzica" Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy, prowadzący kanał "Nauka. To lubię" oraz autor Akademii Superbohaterów.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica edukacja radio dla rodziców radio dla dzieci mali naukowcy Mikołaj Foks Marcin Perfuński