Polskie Radio
Section05
pływanie

MŚ w pływaniu: Radosław Kawęcki poza podium na koniec imprezy

Radosław Kawęcki zajął siódme miejsce w finale wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata na pływalni dwudziestopięciometrowej. Polacy w imprezie, która zakończyła się w niedzielę w australijskim Melbourne, wywalczyli dwa medale – srebrny Katarzyny Wasick na 50 metrów stylem dowolnym i brązowy Kacpra Stokowskiego na 50 metrów stylem grzbietowym.
Zobacz więcej na temat:  SPORT pływanie inne dyscypliny

MŚ w pływaniu: udany dzień Polaków w Melbourne. Padł rekord kraju

Kacper Stokowski wystąpi w finale rywalizacji na 50 metrów stylem grzbietowym podczas pływackich mistrzostw świata na krótkiej pływalni w Melbourne. Zawodnik AZS UMCS Lublin z fenomenalnej strony pokazał się w czwartek zarówno w eliminacjach, które wygrał, jak i w półfinale, w którym uzyskał drugi czas. Finał zaplanowany jest na piątek. Tego dnia na swoim koronnym dystansie, 50 metrów stylem dowolnym, rywalizację rozpocznie Katarzyna Wasick, największa nadzieja medalowa polskiej ekipy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT inne dyscypliny pływanie