Polskie Radio
Section05
reprezentacja Albanii

TYLKO U NAS Zawrzało w "bałkańskim kotle". Tam futbol to nie tylko gra

Gdy Karol Świderski strzelił zwycięskiego gola w meczu z Albanią, w bałkańskim kotle znów zawrzało. Lecące na murawę butelki i inne niebezpieczne przedmioty przypomniały, że od lat nikt nie może się tam czuć bezpiecznie. Nie pierwszy raz przekonała się też o tym polska drużyna.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Albanii reprezentacja Polski Josip Broz Tito Józef Stalin Jugosławia Legia Warszawa SPORT kibice pseudokibice Piłka nożna

Skandal w Tiranie mógł się zakończyć inaczej

Sędzia Clement Turpin po golu Karola Świderskiego przerwał mecz eliminacji grupy I między Albanią i Polską. Powodem było niewłaściwe zachowanie pseudokibiców gospodarzy. Na stadionie w Tiranie było tak niebezpiecznie, że rozwój sytuacji mógł być zupełnie inny, arbiter spotkania pozwolił jednak dokończyć mecz.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski reprezentacja Albanii Katar 2022 SPORT Piłka nożna kibice pseudokibice

Selekcjoner Albanii wściekły: nie mieliśmy szans na reakcję

Reprezentacja Polski pokonała w Tiranie Albanię po bramce Karola Świderskiego w eliminacjach MŚ 2022, ale nie obyło się bez skandalu na stadionie w Tiranie. Pod koniec meczu sędzia Clement Turpin musiał na kilkanaście minut przerwać spotkanie. Rozgoryczenia po ostatnim gwizdku nie krył selekcjoner gospodarzy Edoardo Reja. - To przynosi wstyd całej Albanii - przyznał.
Zobacz więcej na temat:  Katar 2022 reprezentacja Polski reprezentacja Albanii SPORT Piłka nożna pseudokibice

Mistrzyni pogroziła kibicom: byłoby bombardowanie młotami

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Tiranie z Albanią 1:0 w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze. Po golu Karola Świderskiego w polskich piłkarzy zaczęto rzucać butelkami, a w końcówce spotkania w kierunku Wojciecha Szczęsnego rzucono zapalniczkę. Do zachowania pseudokibiców w ostrych słowach odniosła się Anita Włodarczyk.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Anita Włodarczyk reprezentacja Albanii Katar 2022 pseudokibice

Zwycięstwo Polaków w Tiranie. Wściekłość albańskich kibiców

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Tiranie z Albanią 1:0 w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze. Bohaterem Biało-Czerwonych, którzy zrobili bardzo duży krok w kierunku mundialu, został Karol Świderski.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski SPORT Katar 2022 reprezentacja Albanii wojciech szczęsny Grzegorz Krychowiak mateusz klich Robert Lewandowski kamil glik Piotr Zieliński Paulo Sousa kibice pseudokibice

Świderski podsumował mecz z Albanią. Przerwany wywiad Polaka

- Cieszę się z tego gola, że pomogłem zespołowi. Włożyliśmy w to spotkanie dużo serducha - powiedział w rozmowie z "TVP Sport" Karol Świderski po meczu w Tiranie. Reprezentacja Polski wygrała z Albanią (1:0) w 8. kolejce eliminacji piłkarskich MŚ 2022. W 78. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu skandalicznego zachowania albańskich pseudokibiców. W innych meczach grupy I Anglia zremisowała na Wembley z Węgrami 1:1, a Andora pokonała na wyjeździe San Marino 3:0.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski reprezentacja Albanii Piłka nożna SPORT Katar 2022