Polskie Radio
Section05
Robert Kubica

Robert Kubica znów testuje Ferrari. Trwają przygotowania do mistrzostw świata WEC

Na torze Yas Marina w Abu Zabi rozpoczęły się w poniedziałek testy zespołu AF Corse, którego zawodnikiem w sezonie 2024 będzie Robert Kubica. Team Polaka będzie startował w tym roku w długodystansowych mistrzostwach świata WEC (World Endurance Championship) w klasie hypercar samochodem Ferrari. W testach biorą udział obok Kubicy także dwaj pozostali kierowcy teamu - Rosjanin z obywatelstwem Izraela Robert Shwartzman oraz Chińczyk Yifei Ye.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Robert Kubica ferrari sporty motorowe Moto sport

FIA WEC 2023. Ostatnia runda sezonu na torze Sakhir w Bahrajnie już w sobotę

W sobotę na Bahrain International Circuit zostanie rozegrana ostatnia w sezonie, siódma runda długodystansowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship). Po sześciu w kategorii LMP2 liderem jest zespół WRT, którego zawodnikiem jest Robert Kubica.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Moto sport motoryzacja kierowcy samochody wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe Robert Kubica

WRT z Kubicą wygrał w Oyamie. Mistrzostwo świata o krok

Team WRT z Robertem Kubicą w składzie wygrał w niedzielę na japońskim Fuji International Superspeedway w Oyamie szóstą rundę długodystansowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej kategorii LMP2. Ekipa WRT jest teraz o krok od zdobycia tytułu mistrzowskiego, gdyż do zakończenia rywalizacji pozostała jeszcze tylko jedna runda.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Robert Kubica

FIA WEC 2023. Feam WRT z Kubicą w składzie wygrał szóstą rundę na torze Fuji

Team WRT z Robertem Kubicą w składzie wygrał w niedzielę na japońskim Fuji International Superspeedway w Oyamie szóstą rundę długodystansowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej kategorii LMP2.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe Robert Kubica Japonia samochody kierowcy