Polskie Radio
Section05
sporty motorowe

Formuła 1: Valtteri Bottas najszybszy w kwalifikacjach, Russell tuż za Finem

Fin Valtteri Bottas był najszybszy w kwalifikacjach Grand Prix Sakhiru - szesnastej rundzie mistrzostw świata Formuły 1. Dla zawodnika Mercedesa (53.377) było to 16. zwycięstwo w kwalifikacjach w historii. Bottas wyprzedził jadącego drugim samochodem Mercedesa - Brytyjczyka George'a Russella (+0.026) i trzeciego Holendra Maxa Verstappena z Red Bulla (+0.056).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Formuła 1

Formuła 1: 95. triumf Hamiltona w karierze. Mistrz świata najszybszy w GP Bahrajnu

Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał wyścig na torze Sakhir o Grand Prix Bahrajnu. To 15. runda mistrzostw świata Formuły 1. Brytyjczyk odniósł swoje 95. zwycięstwo w karierze. Pozostałe miejsca na podium dla kierowców Red Bull Racing - 2. był Holender Max Verstappen, a na 3. pozycji uplasował się reprezentant Tajlandii Alexander Albon. Dodatkowy punkt za najlepszy czas jednego okrążenia zdobył Verstappen.
Zobacz więcej na temat:  Lewis Hamilton SPORT Moto sport Formuła 1 sporty motorowe mercedes