Polskie Radio
Section05
sporty motorowe

Formuła 1: 95. triumf Hamiltona w karierze. Mistrz świata najszybszy w GP Bahrajnu

Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał wyścig na torze Sakhir o Grand Prix Bahrajnu. To 15. runda mistrzostw świata Formuły 1. Brytyjczyk odniósł swoje 95. zwycięstwo w karierze. Pozostałe miejsca na podium dla kierowców Red Bull Racing - 2. był Holender Max Verstappen, a na 3. pozycji uplasował się reprezentant Tajlandii Alexander Albon. Dodatkowy punkt za najlepszy czas jednego okrążenia zdobył Verstappen.
Zobacz więcej na temat:  Lewis Hamilton SPORT Moto sport Formuła 1 sporty motorowe mercedes

Tomasz Gollob pokonał koronawirusa. "Wszystko, co mówi się o tej chorobie, to prawda"

Poniedziałkowy test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u Tomasza Golloba dał wynik negatywny - poinformował "Przegląd Sportowy". Legendarny żużlowiec zmagał się z chorobą przez ponad dwa tygodnie. Jak przyznał przez cały czas, miał wysoką gorączkę i odczuwał ból w klatce piersiowej.
Zobacz więcej na temat:  tomasz gollob koronawirus Koronawirus w Polsce żużel Moto sport sporty motorowe SPORT

Formuła 1: sensacyjne kwalifikacje do GP Turcji. Lance Stroll ruszy z pole position

Kanadyjczyk Lance Stroll został sensacyjnym zwycięzcą kwalifikacji do Grand Prix Turcji Formuły 1, które w niedzielę odbędzie się na torze w Stambule. Kierowca Racing Point wywalczył swoje pierwsze w karierze pole position w nietypowych okolicznościach. Podobnie jak podczas treningów, zawodnicy musieli zmagać się z silnymi opadami deszczu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 sporty motorowe Moto sport