Polskie Radio
Section05
Boże Narodzenie

Kościoły wschodnie świętują Boże Narodzenie

Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, wśród nich grekokatolicy i staroobrzędowcy, rozpoczęli świętowanie Bożego Narodzenia. Przypadają one, zgodnie z kalendarzem juliańskim, trzynaście dni po świętach katolickich. Gościem Polskiego Radia 24 był o. Piotr Kuszka, bazylianin, duchowny greckokatolicki.
Zobacz więcej na temat:  Kościół prawosławie Boże Narodzenie Marcin Witan chrześcijaństwo Polskie Radio 24 religia

Tradycja święta Trzech Króli. "Konfrontacja z tajemnicą"

6 stycznia w Kościele katolickim obchodzone jest święto Trzech Króli. Upamiętnia mędrców ze wschodu, którzy przybyli pokłonić się Jezusowi. – To święto pokazuje, że wszyscy mamy wrócić inną drogą, nawrócić się do Chrystusa, jemu zanieść dary – mówił w Polskim Radiu 24 ks. Michał Orlicki, duszpasterz akademicki z kościoła św. Anny w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trzech Króli Boże Narodzenie religia wiara

Prezydent: każdy człowiek potrzebuje pokoju i dobra

Naszym zadaniem - ludzi wierzących - jest, pokój i dobro nieść i sobie nawzajem okazywać - mówił Andrzej Duda, który z małżonką uczestniczył w Cieszynie w Orszaku Trzech Króli. Orszak jest tradycyjnym elementem obchodów przypadającego 6. stycznia Święta Objawienia Pańskiego. W Polsce odbył się po raz dziewiąty, a w Cieszynie po raz trzeci. W tym roku pod hasłem "Pokój i dobro".
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Boże Narodzenie Cieszyn religia wiara Trzech Króli prezydent