Polskie Radio
Section05
Kornel Morawiecki

"Białe i czerwone róże to symbol Polski"

- Prosiłbym tych, którzy organizują kontrmanifestacje, jak również Jarosława Kaczyńskiego, którego poniosły trochę emocje, o pohamowanie. Białe i czerwone róże to symbol Polski, nie dajmy się nimi podzielić - mówił na antenie radiowej Trójki Kornel Morawiecki, marszałek senior. - Ludziom, którzy przychodzą na miesięcznice niekoniecznie trzeba przeszkadzać - stwierdził Marcin Święcicki z PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Pośpiech Kornel Morawiecki Marcin Święcicki katastrofa smoleńska Trójka

Nowa partia Kornela Morawieckiego - Wolni i Solidarni

Koło poselskie Wolni i Solidarni oficjalnie stało się partią. – Chcemy być twórczą i konstruktywną opozycją, mamy inną wizję Polski. „Wolni i Solidarni” to była dewiza Solidarności Walczącej z 1982 roku, która cały czas jest aktualna. Jestem idealistą – jak się nie ma ideałów, to się źle kończy – mówił w programie Rozmowa PR 24 Kornel Morawiecki, marszałek senior Sejmu, przewodniczący Wolnych i Solidarnych.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki Beata Szydło wypadek Oświęcim kredyty walutowe Komitet Obrony Demokracji Adrian Klarenbach POLSKA

„Moim kolegom odebrało polityczny rozum”

Na 13 grudnia opozycja zapowiada protest przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. - Takie rzeczy nie powinny się dziać. To jest atak na demokrację, na uznane reguły gry, które polegają na tym, że godzimy się na rządy – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Kornel Morawiecki, poseł niezrzeszony, b. działacz opozycji antykomunistycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Kornel Morawiecki PiS 13 grudnia stan wojenny POLSKA