Polskie Radio
Section05
Michał Wójcik

"Obywatele fatalnie oceniają wymiar sprawiedliwości"

- W ministerstwie sprawiedliwości jest jeden z wydziałów, który zajmuje się skargami, wnioskami obywateli. Znajduje się w obszarze mojego nadzoru. Rocznie wpływają do niego 44 tysiące skarg - mówił na antenie radiowej Trójki MIchał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. - Zmiany proponowane przez ministerstwo sprawiedliwości zmierzają do upolitycznienia sądów - stwierdził Borys Budka (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Borys Budka Michał Wójcik Trójka

Będą nowe przepisy chroniące polskie dzieci

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada pilne zmiany w przepisach o wydawaniu przez sądy dzieci za granicę. Chodzi o przypadki porwań rodzicielskich, albo procesów o ustalenie miejsca pobytu dziecka, gdy jedno z rodziców mieszka za granicą lub jest obcokrajowcem. O sprawie mówiły w Polskim Radiu 24 mecenas Anna Lesiak-Grzywińska, ekspert prawa rodzinnego i Jolanta Zmarzlik, terapeutka (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę).
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości dzieci sąd Michał Wójcik Rzecznik Praw Dziecka Rzecznik Praw Obywatelskich

"Skupiliśmy swe działania na zwykłym człowieku"

- Ten rok był dla Polski zły. Nawet w dzisiejszym expose pani premier powiedziała, że muszą być korekty - znaczy były też i błędy - mówił w radiowej Trójce Andrzej Czerwiński (PO). - Skupiliśmy swe działania na zwykłym człowieku - stwierdził Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Czerwiński Beata Szydło Łukasz Walewski Michał Wójcik Prawo i Sprawiedliwość reformy rząd Trójka