Polskie Radio
Section05
Paweł Soloch

„Po raz pierwszy głowa państwa nie ma mocnego szefa BBN”

- Podstawowym błędem Andrzeja Dudy było to, że na samym początku nie wybrał silnej postaci na stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. To się dzisiaj mści. Niektórzy w polityce bezpieczeństwa traktują bowiem Andrzeja Dudę trochę z przymrużeniem oka, bo kto ma tę politykę kreować? – pytał w Debacie Poranka Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie. Szefem BBN jest Paweł Soloch. Dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy podsumowała w Polskim Radiu 24 także Edyta Hołdyńska (Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda BBN Piotr Nisztor Paweł Soloch Donald Trump

Zmarł prof. Zbigniew Brzeziński. "Odszedł wielki Polak"

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981). O jednym z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA mówili goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Brzeziński POLSKA Beata Michniewicz Joachim Brudziński Rafał Grupiński Barbara Dolniak Stanisław Tyszka Marek Sawicki Paweł Soloch Trójka

Komisja Europejska zmusi Polskę do przyjęcia imigrantów?

W mijającym tygodniu po raz kolejny debatę publiczną zdominował temat imigrantów i uchodźców w Europie oraz kwestia ich przymusowej relokacji m.in. do Polski. O tej sprawie rozmawiali też politycy w "Śniadaniu Trójki". Poruszono też kwestie ustawy "Apteka dla Aptekarza" oraz konkresu prawników w Katowicach.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Katarzyna Lubnauer Grzegorz Długi Andrzej Halicki Piotr Zgorzelski Jarosław Sellin Paweł Soloch imigranci w Europie

Czy nowelizacja ustawy o służbie zagranicznej zakłóci pracę MSZ?

Sejm nie zgodził się na wniosek opozycji, która domagała się odrzucenia projektu autorstwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zgodnie z założeniami kierownictwa MSZ funkcjonariusze i współpracownicy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa nie będą mogli pełnić służby zagranicznej. O sprawie dyskutowali goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Sejm Ministerstwo Spraw Zagranicznych Trójka Barbara Dolniak Joachim Brudziński Andrzej Halicki Grzegorz Długi Jarosław Kalinowski Paweł Soloch

Strategia bezpieczeństwa morskiego. Debata w BBN

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego uruchomiło prace nad Strategiczną Koncepcją Bezpieczeństwa Morskiego RP. Opracowanie zawiera cztery rozdziały, dotyczące środowiska morskiego, sił morskich RP, kierunków rozwoju ich zdolności oraz rekomendacji. O dokumencie mówił w audycji Cafe Armia Paweł Soloch – szef Biura.
Zobacz więcej na temat:  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego bezpieczeństwo armia wojsko Paweł Soloch Ministerstwo Obrony Narodowej Andrzej Duda Morze Bałtyckie

Szef BBN: chcemy wzmocnionej obecności NATO na dłużej

Szef BBN Paweł Soloch, który przeprowadził w czwartek i piątek rozmowy w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli, podkreślił, że decyzje ubiegłorocznego szczytu NATO w Warszawie w sprawie wzmocnienia obecności Sojuszu we wschodniej jego części są realizowane terminowo. Jak ocenił, nic nie wskazuje na to, by zmiana administracji w USA mogła cofnąć ten proces.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO USA Ameryka Północna Paweł Soloch