Polskie Radio
Section05
ministerstwo środowiska

"Rocznie ze sklepów wynosimy 9,5 mld. torebek plastikowych"

Na jednego mieszkańca w ciągu roku przypada nawet 300 toreb foliowych podkreśla wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, Opłaty za torbę foliową wprowadziło już 13 krajów Unii Europejskiej. Już w 2018 roku za torebkę foliową w sklepie zapłacimy 20 groszy. O opłatach za torebki foliowe mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
Zobacz więcej na temat:  zakupy ekologia ministerstwo środowiska

Jan Szyszko o posiedzeniu TSUE ws. Puszczy Białowieskiej

- Pierwszy raz widziałem, żeby sędzia pełnił rolę oskarżyciela i pouczał stronę skarżącą, czyli Komisję Europejską, co ma zrobić, by ukarać Polskę. To kwestionuje jego bezstronność – powiedział minister środowiska Jan Szyszko, odnosząc się do przesłuchania przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Puszczy Białowieskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Szyszko ministerstwo środowiska Puszcza Białowieska prawo Unia Europejska Europejski Trybunał Sprawiedliwości sąd

Komisja Weryfikacyjna uchyla decyzję ws. Siennej 29

- Było wiele wad i błędów, na które urzędnicy nie zwracali uwagi podejmując decyzję ws. działki przy ul. Siennej 29 w Warszawie – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Popławski ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Gość odniósł się w ten sposób do kolejnej decyzji Komisji Weryfikacyjnej. O odpowiedzi resortu środowiska do Komisji Europejskiej ws. wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej mówił z kolei Przemysław Barszcz z Polskiej Fundacji Przyrodniczo-Leśnej.
Zobacz więcej na temat:  ministerstwo środowiska reprywatyzacja komisja majątkowa Ministerstwo Sprawiedliwości Warszawa Komisja Weryfikacyjna dzika reprywatyzacja