Marzenia można spełniać. "Nasze myśli kreują naszą rzeczywistość"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2023 11:27
Klaudia Szymura to fotografka, podróżniczka, przewodniczka marzeń. - W dzisiejszym świecie możemy robić wszystko - przekonuje w Czwórce. - Marzenia możemy spełniać w każdym wieku.
Marzenia mogą uskrzydlać
Marzenia mogą uskrzydlaćFoto: Artturi_Mantysaari/Shutterstock
  • Na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. 
  • Jak przekonuje Klaudia Szymura, można je spełniać w każdym wieku. 
  • Realizację marzeń wspierają intencja, afirmacje i medytacja.

Zaczynała jako barmanka, ponad rok żyła i pracowała w Nowej Zelandii, a teraz fotografuje i filmuje kobiety, warsztaty rozwojowe oraz dokumentuje swoje podróże. Klaudia Szymura przekonuje, że marzenia można spełniać, a jej życie jest na to dowodem.

 

Wiara czyni cuda

- Wychodzę z założenia, że jeżeli coś jest w tobie, w twoim sercu i nawet jeżeli to jest mega wysokie marzenie, to po prostu je miej i wierz, że też się kiedyś wydarzy - mówi Klaudia Szymura. - Możesz nie wiedzieć, jak to się zadzieje, jednak jeżeli ty wierzysz w to, że coś takiego zaistnieje, to zaufaj, że tak będzie. Mocno pracuję z intuicją, z podświadomością i widzę, jak nasze myśli kreują naszą rzeczywistość. W dzisiejszym świecie możemy robić wszystko. Marzenia możemy spełniać w każdym wieku.

Jak mówi gość Czwórki, niemożliwe nie istnieje, a najważniejsze w marzeniach jest to, żeby w nie wierzyć. Ważne jest też, żeby wierzyć w siebie i głęboko wierzyć, że marzenia mogą się ziścić. 

 

Czy mówić o swoich marzeniach?

Według Klaudii Szymury w realizacji marzeń wspiera nas pisanie, ale także mówienie o nich. - W polskiej kulturze nie mówimy głośno o marzeniach, "żeby nie zapeszać". Moim zdaniem to błąd - tłumaczy rozmówczyni Oliwii Krettek. - Kiedy mówmy głośno o naszych marzeniach, może się okazać, że ktoś będzie nam w stanie pomóc w ich realizacji. Ja mówię, o czym marzę, i ktoś mi może podrzucić jakiś pomysł. Nie wstydzę się więc swoich marzeń i głośno o nich mówię. Wierzę, że to, o czym mówię, bardziej do siebie przyciągam. Warto więc pisać i mówić o planach.


Klaudia Szymura i Oliwia Krettek w Czwórce fot. Czwórka Klaudia Szymura i Oliwia Krettek w Czwórce fot. Czwórka

Zobacz także:

Co wspomaga realizację marzeń?

- Podstawą jest wiara w siebie i działanie. Bo możemy leżeć, rozmawiać i patrzeć w chmury, ale te rzeczy nie spadną nam z nieba. Potrzebujemy jakiegoś działania - zauważa gość Czwórki. - Gdy ja miałam marzenie bycia fotografem, to musiałam coś zrobić w tym kierunku. Nie musisz od razu się rzucać na głęboką wodę, chociaż są też i tacy, którzy to potrafią robić. Ja jednak raczej bym proponowała podążać małymi kroczkami do celu.  


Posłuchaj
22:32 Czwórka/Kto pytał? marzenia, warsztaty 14.08.2023.mp3 Klaudia Szymura o realizacji marzeń (Kto pytał?/Czwórka)

 

Oprócz wiary w realizację naszych planów istotne jest również otwieranie się na nowe możliwości, poznawanie ludzi, wychodzenie poza swoją strefę komfortu. - Do urzeczywistnienia marzeń przybliżać nas będzie także spędzanie czasu z samym sobą w naturze - zaznacza Klaudia Szymura. - Naszą intencję wesprą również medytacje i afirmacja. Ważne, żeby marzenia płynęły prosto z naszego serca.


***

Tytuł audycji: Kto pytał?

Prowadzi: Oliwia Krettek

Gość: Klaudia Szymura (fotografka, podróżniczka, przewodniczka marzeń)

Data emisji: 12.08.2023

Godzina emisji: 12.15

aw

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czego warto się nauczyć od dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2022 16:08
Spontaniczność, szczerość, ciekawość świata, umiejętność wybaczania, płakanie na zawołanie i śmiech do rozpuku, ale też niczym nieograniczona wyobraźnia - tym charakteryzują się dzieci. Z czasem większość tych atrybutów tracą i zmieniają się w dorosłych. Czy te cechy możemy odzyskać? Nauczyć się ich od dzieciaków na nowo?
rozwiń zwiń