Zagubieni w naturze - Justyna i Michał oraz ich podróże vanem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 10:30
Justyna Kupczewska i Michał Drabina to para, która na co dzień mieszka w Krakowie. Uwielbiają króliki i podróże, a wrażeniami ze swoich wojaży - dalszych i bliższych - dzielą się z innymi. 
Justyna i Michał podróżują stworzonym przez siebie vanem,
Justyna i Michał podróżują stworzonym przez siebie vanem, Foto: shutterstock/Audio und werbung
  • Justyna Kupczewska i Michałe Drabina na co dzień mieszkają w Krakowie.
  • Uwielbiają podróżować i przebywać na świeżym powietrzu.
  • W podróżach towarzyszą im króliki.
  • Najchętniej wybierają dzikie, nieoczywiste miejsca z dala od turystów.
  • Prowadzą stronę internetową i profil - Lostinnature, gdzie dokumentują swoje wyprawy.

Justyna Kupczewska i Michał Drabina do niedawna podróżowali z plecakami. Teraz w swoich podróżach wykorzystują Bulwę. - To nasz kamper van, przerobiony z Volkswagena T5.  Posiadanie takiego wozu to było nasze marzenie. Po roku poszukiwań udało nam się znaleźć odpowiedni samochód - opowiadają goście Czwórki. - Wyposażyliśmy go w zasadzie od podstaw i jest naszym domem w drodze. Mamy wszystkie rzeczy ze sobą i tak naprawdę możemy dzisiaj spać tutaj, a następnego dnia, gdzieś indziej. Ze względu na konstrukcję - ma małe kółeczka, a jest dosyć wysoki - skojarzył nam się z  bulwą i tak zostało.  


Podróżowanie z królikami 

Dzięki kamperowi Justyna i Michał przemieszczają się gdzie chcą. Ich auto wyposażone jest w wodę, gaz i ogrzewanie, więc w każdych warunkach mogą sobie poradzić. W podróżach towarzyszą im króliki, do niedawna dwa.

- Jacek i Fiszka mieszkają nami i byli z nami w czteromiesięcznej wyprawie do Hiszpanii i Portugalii. Wszystko w podróży było dostosowane pod króliki - mówią rozmówcy Marty Hoppe. - Oczywiście w kamperze jest specjalne miejsce dla nich, ale mamy także zewnętrzny kojec, który wystawiamy na zewnątrz na postojach. Towarzyszą nam nawet na plaży, oczywiście skryte w cieniu. Niestety Jacek niedawno odszedł.Islandia - co warto zobaczyć?

W swoich podróżach Justyna i Michał odwiedzili m.in. Islandię. Jak przekonują, będąc w tym kraju, nie można ominąć jednego z najpiękniejszych miejsc, czyli zatoki lodowcowej."Znajdujące się na południowym krańcu Parku Narodowego Vatnajökull czoło lodowca o nazwie Breiðamerkurjökull wchodzi bezpośrednio do wody. Za jego sprawą możemy podziwiać tak cudowne widoki. Laguna ta powstaje z wycofującego się jęzora lodowca Vatnajökull. Podczas gdy, pływające kry i potężne bloki lodu z lodowego wielkoluda wpadają bezpośrednio do jeziora, gdzie dryfują rzeczką w kierunku Atlantyku".  Opisy miejsc i wrażenia z wypraw publikują na swojej stronie i w mediach społecznościowych.  

 

Widok na panoramę Reykjavíku Widok na panoramę Reykjavíku

Na co dzień goście audycji także spędzają życie w naturze i w kamperze. - Podróżujemy w okolicach Krakowa i na naszym profilu pokazujemy mniej znane miejsca, gdzie praktycznie nie ma ludzi i gdzie można odpocząć - tłumaczą. - Stale zmieniamy miejsce pobytu, więc znajomym wysyłamy lokalizację, żeby mogli wpaść na kawę. Sami czasem nie wiemy, gdzie będziemy spać kolejnego dnia.


Posłuchaj
26:19 Czwórka/_Czwórka do kwadratu - podróżowanie z królikami 04.09.2023.mp3 Justyna Kupczewska i Michał Drabina, autorzy strony i profilu Lostinnature o podróżach z królikami (Czwórka do kwadratu/Czwórka)

 

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - ciekawe okolice Krakowa 

W rozmowie z Martą Hoppe para zdradza swoje najbliższe plany. Też związane z rejonem grodu Kraka. - Myślimy o stworzeniu krótkiego przewodnika pokazującego ciekawe miejsca w okolicach Krakowa. Szukamy ich na własną rękę, a także wykorzystujemy mapy satelitarne - opowiadają. - Chcemy pokazać ludziom z Krakowa i okolic, że nie trzeba jechać daleko, do turystycznych miejscowości. Tuż za miedzą, w okolicy, można znaleźć coś naprawdę fajnego, co warto zobaczyć.


***

Tytuł audycji: "Czwórka do kwadratu"

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Justyna Kupczewska, Michał Drabina (autorzy strony i profilu Lostinnature)

Data emisji: 03.09.2023

Godzina emisji: 15.12

aw/kul/www.lostinnature.pl

Czytaj także

Tomasz Walkiewicz ruszył rowerem przez Laponię. Powstanie film z wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 13:45
- Chciałem połączyć pasję rowerową, podróże i polarne klimaty, udało się - mówił Tomek Walkiewicz, znany jako "Polarny rowerzysta", który powrócił właśnie z rowerowej wyprawy do Laponii. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Każda pustynia to jedna para butów". Julita Ilczyszyn o 4 Deserts Grand Slam

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2023 12:40
Julita Ilczyszyn jest pierwszą Polką, która przebiegła cztery pustynie i jedną z 19 kobiet na świecie z tytułem 4 Deserts Grand Slam. Żeby go zdobyć musiała w ciągu jednego roku przebiec 1000 kilometrów po piasku. - Zainspirowali mnie i zmotywowali moi uczniowie. Przekonali mnie, że w ten sposób poznam świat i doświadczę czegoś pięknego - mówi Julita Ilczyszyn, znana w sieci jako "Wybiegana Mama". 
rozwiń zwiń