Jak zrobić remont w weekend? "Przygotuj plan i działaj"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2024 15:30
Znudził ci się wystrój twojego domu lub mieszkania, ale masz tylko weekend, żeby coś z tym zrobić? Chcesz wprowadzić zmiany we wnętrzu, ale brakuje ci pomysłu? Katarzyna Bobocińska-Czerwińska, autorka książki "Weekendowe metamorfozy. Podkręć swoje wnętrze szybko i niedrogo", podpowiada, jak się do tego zabrać. 
Katarzyna Bobocińska-Czerwińska - autorka książki  Weekendowe metamorfozy.
Katarzyna Bobocińska-Czerwińska - autorka książki "Weekendowe metamorfozy".Foto: Czwórka/Marta Hoppe
  • W remoncie najważniejsze jest to, żeby się do niego nie zniechęcić - przekonuje Katarzyna Bobocińska-Czerwińska.
  • Katarzyna Bobocińska-Czerwińska jest autorką bloga Conchita Home i poradników poświęconych domowym remontom.
  • W audycji podpowiada, jak zrobić weekendową metamorfozę wnętrza: przemalować ściany, położyć podłogi i odnowić boazerię. 

Conchita Home - porady remontowe

Są tacy, którzy na myśl o remoncie mieszkania mają gęsią skórkę, inni, zanim się zacznie, już marzą o jego końcu. Ale są też tacy, którzy to po prostu lubią, i do tego grona należy Katarzyna Bobocińska-Czerwińska, autorka bloga Conchita Home.

- Kiedy wspominam 17 lat swojego "blokowania", to dużo tego czasu poświęciłam na metamorfozy, remonty i drobne zmiany w domu. Zawsze lubiłam podglądać fachowców przy pracy, a potem próbowałam ich naśladować - opowiada gościni audycji. - Dziś już wiem, kiedy praca idzie nie tak i kiedy nadrabiają to miną. Ale też wiele rzeczy nauczyłam się od nich i teraz mogę je robić sama.

Remonty krótkodystansowe

Rozmówczyni Marty Hoppe przyznaje, że drobne prace remontowe najlepiej wykonywać samemu. To niewiele kosztuje, a przynosi szybkie efekty i satysfakcję. - Nie ma sensu "wikłać się" w długotrwałe remonty, bo to jest prosta droga do zniechęcenia. Dlatego proponuję metamorfozy łatwe i takie, które nie robią bałaganu - wyjaśnia ekspertka. - Bo nawet jeśli ktoś chce przemalować ścianę, dzięki folii, wałkowi, kuwecie, może to zrobić bez większego wysiłku.

Trendy w wystroju wnętrz

- Skandynawskie szarości i biele powoli odchodzą w zapomnienie, a wraca moda na brązy, beże i złamane biele. Generalnie: ocieplamy wnętrza - zachęca Katarzyna Bobocińska-Czerwińska. Namawiam, żeby przemalowywać te element wystroju wnętrza, które już nam się znudziły. To jedna z tych najbardziej ekspresowych metamorfoz. A ponieważ wybór produktów jest naprawdę ogromny - dziś nie ma z tym większego problemu. 

Posłuchaj
27:37 CZWÓRKA Czwórka do kwadratu - mieszkanie 13.04.2024.mp3 Remont w weekend? Podpowiadamy jak to zrobić (Czwórka do kwadratu/Czwórka) 

Weekendowe metamorfozy - co możemy zrobić?

  • pomalować ściany
  • wymienić podłogę
  • zmienić fronty szafek kuchennych
  • zrobić renowację boazerii
  • zbudować portal kominkowy

Kiedy poprosić o pomoc fachowców?

- Są dwie rzeczy, których się nie dotykam. To prąd i hydraulika. Tutach nie warto oszczędzać i ryzykować. Fachowa wiedza zadziała lepiej i będzie bardziej bezpieczna niż "działanie na czuja". Sobie natomiast zostawiam te prace, które pozwalają mi wykazać się artystycznie - dodaje Katarzyna Bobocińska-Czerwińska.

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Czwórka do kwadratu

Prowadzi: Marta Hoppe 

Gość: Katarzyna Bobocińska-Czerwińska (autorka książek i kanału Conchita Home)

Data emisji: 13.04.2024

Godzina emisji: 15.15

kul/pr

Czytaj także

Mój kawałek podłogi. Naprawić czy wymienić?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 10:40
Rynek pokryć podłogowych pęka w szwach. Nie jest łatwo wybrać coś, na miarę naszych potrzeb i o przystępnej cenie. Jak więc zdecydować się na najbardziej komfortowe rozwiązanie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wybrać nowe drzwi do domu?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 13:11
Drzwi to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Te zewnętrzne dzielą się na dwie grupy - drewniane i ze stali bądź aluminium. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety i "nie ma jednej szkoły" przy wyborze.
rozwiń zwiń