Remont od podstaw. Od czego zacząć domowe D.I.Y.?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 19:13
- Czasem trzeba najpierw wyremontować własne życie, żeby wziąć się za remont mieszkania - mówi Anna Kowalska, autorka bloga Lejdi in de Remont.
Audio
  • Jak zaplanować remont? O tym autorka bloga o D.I.Y. Anna Kowalska (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

biegacz bieg sport jedzenie 1200.jpg
Aktywność fizyczna - lek prawie na wszystko

Remont łazienki czy kuchni to dla wielu ogromne wyzwanie. Zwłaszcza, gdy robi się to własnoręcznie. Anna Kowalska, autorka bloga Lejdi in de Remont doradza, jak poradzić sobie bez trudu i bez fachowca. - Od kilkunastu lat jestem związana z branżą wyposażenia mieszkania. Zlewozmywaki i przeróżne baterie nigdy nie były mi obce. Kiedy zaczynałam mój zawód wydawał mi się bardzo męski. Dziś wygląda zupełnie inaczej. Ludzie przestali skupiać się wyłącznie na użytkowości. Teraz cenią sobie także wygląd i jakość - opowiadała.

Dziś o remoncie w domu decyduje kobieta, która chce wiedzieć nie tylko, jak dana rzecz wygląda, ale także w jaki sposób działa Anna Kowalska

W studiu Czwórki wyjaśniała na czym polega zmiana Polaków w myśleniu o wnętrzach, w których mieszkają. - Przestrzenie, z których korzystamy zdobyły dodatkowe funkcje. Np. zaczęliśmy przyjmować gości w naszych kuchniach, dlatego chcemy, żeby były estetyczne i wielofunkcyjne - wyjaśniała.

Trzeba pamiętać, że remont prawdopodobnie będzie trwał dłużej, niż zakładaliśmy. Zdarzają się różne niespodzianki, ale niektóre można przewidzieć, dzięki rozsądnemu planowaniu Anna Kowalska

Od czego zacząć samodzielny remont? Lepiej postawić na D.I.Y., czy zatrudnić specjalistę? Jak przygotować swój budżet i mieszkanie do remontu? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: Anna Kowalska, autorka bloga Lejdi in de Remont


Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 16.18

ac

Czytaj także

Do It Yourself po polsku. Jak zostać majsterkowiczem?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 10:15
- Majsterkujemy z pomalowanymi paznokciami, starając się być w tym wszystkim kobiece. Poza tym, co robimy na co dzień, mamy też inne zajawki: oglądamy seriale i gadamy o typowo babskich sprawach - mówiła Barbara Sowa, współautorka książki "Majsterki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drewniane, kręcone i dwubiegowe. Jakie schody będą pasowały do naszego wnętrza?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 14:29
To element domu, który często znajduje się w centrum uwagi mieszkańców oraz gości. Warto, aby wybór był przemyślany. O schodach porozmawiamy z Agnieszką Buczkowską-Korlińską architektem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy w polskim designie. Kiedy biała ściana nie wystarcza

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 10:30
Do łask wraca boazeria ścienna. Coś, co jeszcze niedawno kojarzyło się z kiczem i okresem PRL-u, dziś jest jednym z najmodniejszych rozwiązań dekoratorskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Remont po polsku. Jak znaleźć dobrych fachowców?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 17:27
Źle zamontowane okna, odstające płytki kuchenne, krzywo przytwierdzone panele podłogowe - to problemy osób, które zmagają się z remontem. - Dobrych fachowców najłatwiej znaleźć dzięki poleceniom znajomych i rodziny - mówił Wiesiek Skiba, specjalista remontowy.
rozwiń zwiń