Wszystkie oblicza Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2024 14:02
Meksyk nieustannie fascynuje wielu, jest też podróżniczym marzeniem. My przeniesiemy się tam w smakach, zapachach i widokach. 
San Cristobal de las Casas
San Cristobal de las CasasFoto: Shutterstock/Rubi Rodriguez Martinez

Pierwsza godzina niedzielnej audycji "Czwórka do kwadratu" będzie kulinarną wyprawą do Meksyku. Rozsmakujemy się w tamtejszych daniach, ale też sprawdzimy ile jest w nich tradycji, a ile wpływów innych, obcych kultur. To przecież kraj Majów i Azteków, na którym mocne piętno odcisnęły wpływy konkwistadorów, którzy oprócz smaków Hiszpanii przywieźli na nowy ląd również smaki arabskie.  Wraz z Izabelą Balderas dania kuchni meksykańskiej rozłożymy na czynniki pierwsze i sprawdzimy, co jest ich podstawą. Przebadamy korzenie tacos, marquesitas, tostadas czy chilaquiles. 

Po 16.00 rolę naszej przewodniczki przejmie Barbara Piotrowska autorka bloga "Polka w Meksyku". Na swoim blogu pokazuje Meksyk z dużym poczuciem humoru. Zwraca uwagę na różnice kulturowe, codzienne życie, zwyczaje i kulturę. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem życia na emigracji, ale podpowiada też, jak zwiedzać Meksyk. W naszej rozmowie z pewnością nie zabraknie anegdot, ciekawostek i porad. 

Czytaj także:


W "Czwórce do kwadratu" zaprosimy również na wydarzania zbliżającego się Millenium Docs Against GravityJego 21. edycja odbędzie się w siedmiu polskich miastach, a wydarzenie odbywa się pod patronatem Polskiego Radia.    

***

Na audycję z cyklu "Czwórka do kwadratu" w niedzielę (5.05) o godz. 15.00 zaprasza Mateusz Kulik.

pj

Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń