Najlepsze seriale ze świętami w tle. Sprawdź nasz ranking

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2023 08:00
Już nie tylko filmy, których akcja dzieje się w czasie Bożego Narodzenia, ale także świąteczne odcinki popularnych seriali cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników platform streaingowych. 
Co roku w grudniu na platformach streamingowych pojawiają się nowe produkcje, których akcja toczy się w czasie Bożego Narodzenia. (zdj. ilustracyjne)
Co roku w grudniu na platformach streamingowych pojawiają się nowe produkcje, których akcja toczy się w czasie Bożego Narodzenia. (zdj. ilustracyjne)Foto: Roman Samborskyi/Shutterstock.com
  • Serial "The Bear" - wnikliwe studium rozpadu rodziny.
  • Ranking seriali: najlepsze świąteczne odcinki.
  • Christmas party w serialu "The Office" - satyra na korpoświat.
  • "Lekcje chemii". Opowieść o przyjaciołach, którzy stają się rodziną.

To nie są miłe święta. Wigilia  w serialu "The Bear"

- "Wigilijna opowieść" głównego bohatera serialu "The Bear" to chyba najcięższa świąteczna artyleria, jaką wytoczyli w serialach ich twórcy - mówi Jacek Cygan, tiktoker i pasjonat seriali. - Odcinek zatytułowany "Ryba" z jednej strony jest tragikomedią, a z drugiej - wnikliwym studium rozpadu rodziny. Przyznaję, że dla mnie do jeden z najciekawszych sposobów podejścia do świąt, jakie pojawiło się ostatnio w świecie filmu oraz najlepszy odcinek wszystkich seriali, które w tym roku trafiły do sieci. 

W szóstym odcinku drugiego sezonu cofamy się w czasie i razem z Carmym trafiamy na wigilijną kolację, która odbywa się w domu Berzattich. - Na pierwszym planie mamy fenomenalną Jamie Lee-Curtis, która wciela się w postać neurotycznej matki. Upiera się, że sama przygotuje potrawy, choć ma z tym duży problem. Ona jest hiperbolą świątecznej frustracji - opowiada gość Czwórki. - W tym odcinku poznajemy też wszystkich członków rodziny Carmy’ego, których jak dotąd znaliśmy tylko z opowieści. W tym gronie jest też nieżyjący brat "Miśka" - Michael. 

Carmy Comforts His Mom (Jamie Lee Curtis) - Scene | The Bear| FX Networks

Ranking seriali: najlepsze świąteczne odcinki

Wśród fanów seriali największą popularnością cieszą się także świąteczne odcinki takich produkcji jak m.in.:

  • "The One With the Holiday Armadillo" - z siódmego sezonu serialu "Przyjaciele"
  • "Christmas Comes But Once a Year" - z czwartego sezonu "Mad Mena"
  • "To Save Us All From Satan’s Power" - z trzeciego sezonu "Rodziny Soprano"
  • "How the Ghosts Stole Christmas" - z szóstego sezonu "Z archiwum X"
  • "Roman Holiday" - z pierwszego sezonu "Plotkary"
  • "The Best Chrismukkah Ever" - pierwszego sezonu serialu "Życie na fali"

Zobacz także:

Christmas party w "Biurze" 

"Christmas Party" to tytuł 10. odcinka drugiego sezonu serialu "The Office". Akcja koncentruje się tu wokół corocznej imprezy świątecznej z prezentami, która przekształca się w grę Yankee Swap, podczas której kradnie się komuś upominek. - Większość osób zna ten klimat. Zanim zaczniemy świętować w domu, czeka nas jeszcze "wigilia firmowa". Uważam, że nie ma lepszej satyry na świat korporacyjny, niż ta pokazana w "Biurze" - podkreśla rozmówca Jeremiego Angowskiego. - Każdy element scenariusza w tej 20-minutowej produkcji to wypisz wymaluj polskie święta.

Yankee Swap - The Office US | The Office

Posłuchaj
19:11 CZWÓRKA Reset - seriale 08.12.2023.mp3 Seriale w świątecznym nastroju - poleca Jacek Cygan (Reset/Czwórka)

"Lekcje chemii”. Święta z przyjaciółmi, którzy stali się rodziną 

Jedną z najnowszych produkcji, w której pojawiają się świąteczne wątki, jest serial "Lekcje chemii". Główna bohaterka Elizabeth Zott marzy o pracy naukowczyni, jednak żyje w latach 50. XX wieku, w społeczeństwie, które twierdzi, że miejsce kobiety jest w domu. Zott przyjmuje ofertę pracy przy telewizyjnym programie kulinarnym i postanawia nauczyć ignorowane gospodynie domowe czegoś znacznie więcej niż samych przepisów.

Lekcje chemii — Oficjalny zwiastun | Apple TV+ | Apple Polska

- W tej serii mamy nawet dwa świąteczne odcinki, ale ten bożonarodzeniowe wątki nie pojawiają się "dla ozdoby", tylko służą pokazaniu rozwoju postaci. Zbudowaniu jej charakteru - tłumaczy tiktoker i pasjonat seriali. - W odcinku "Ona i on" dostajemy obraz osoby, która "wyszła" z trudnego domu i ma do świąt naturalną urazę, ale poznaje kogoś, z kim chce spędzać ten czas. W ostatnim - Elizabeth Zott już wie, że Bożego Narodzenia nie musi spędzać z rodziną, tylko z ludźmi, których spotkała na swojej drodze i którzy stali się dla niej najbliżsi. 

***

Tytuł audycji: "Reset"

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość: Jacek Cygan (tiktoker, pasjonat seriali)

Data emisji: 08.12.2023

Godzina emisji: 17.15

kul/zch

Czytaj także

"Trzy małe kobietki" - o społecznym rozwarstwieniu Korei i roli kobiet

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 13:53
Na jednaj z platform streamingowych pojawił się północnokoreański serial "Trzy małe kobietki". Nawiązuje on do książki "Małe kobietki" z 1868 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie tylko "Oppenheimer". Zobacz "Sen o atomie" - poznaj Józefa Rotblata

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2023 13:37
Na film "Oppenheimer" ruszyły tłumy. Historia powstania bomby atomowej fascynuje wielu, ale niewielu wie, że jeden z członków zespołu projektu Manhattan rezygnował z pracy przerażony konsekwencjami tego wynalazku. Był to Polak Józef Rotblat, odznaczony pokojowym Noblem fizyk. O nim opowiada dokument "Sen o atomie".
rozwiń zwiń