"The Office PL". Witamy w zespole "Kropliczanki"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 15:50
Najpierw był Ricky Gervais, potem Steve Carell, teraz przyszła pora na Piotra Polaka. Kultowy serial „The Office” doczekał się polskiej wersji. - Byliśmy w stałym kontakcie z BBC. Omawialiśmy charakterystyki postaci i pomysły na kolejne odcinki. I za każdym razem z Londynu przychodziła wiadomość, że trafiliśmy w punkt, że jesteśmy w domu - opowiada scenarzysta Łukasz Sychowicz.
Serial The Office PL
Serial "The Office PL"Foto: CANAL+/fot. Łukasz Bąk

Posłuchaj
02:18 CZWÓRKA Hrapkowidz - the office 24.10.2021.mp3 Za kulisami serialu "The Office PL" (Hrapkowidz/Czwórka) 

Formuła mockumentu, w której realizujemy "The Office PL" oraz "mało zgrane" twarze sprawiają, że widz czuje się jakby wchodził w prawdziwy świat Łukasz Sychowicz

"The Office". Po naszemu "biuro"

Brytyjskie "The Office" zadebiutowało w telewizji w 2001 roku i miało formę mockumentu. Amerykańska wersja pojawiła się cztery lata później i odniosła światowy sukces. Premiera polskiego "Biura" ("The Office PL") odbyła się 22 października 2021 roku. Reżyserem serialu jest Maciej Bochniak ("Magnezja", "Disco Polo"), a w głównych rolach występują Piotr Polak (prezes Michał), Vanessa Aleksander (wiceprezeska Patrycja), Korenelia Strzelecka (recepcjonistka Asia) oraz Adam Woronowicz (Darek, szef działu logistyki).

THE OFFICE PL | Oficjalny zwiastun | CANAL+ / Canal+ online

Witamy na pokładzie "Kropliczanki" 

Co stanowi o sile tego formatu? Wyraziści bohaterowie i humor, który wytrąca ze strefy komfortu. "The Office" doczekało się adaptacji w aż 10 różnych krajach i zdobyło miliony fanów na całym świecie. - Był taki pomysł, żeby wziąć amerykańskie scenariusze i tylko dodać do nich polskie smaczki, ale od razu wiedzieliśmy, że to jest droga donikąd - opowiada scenarzysta Łukasz Sychowicz. - Postanowiliśmy sami napisać wszystko od początku i tak powstała firma zajmująca się produkcją wody mineralnej "Kropliczanka", z siedzibą w Siedlcach i osobliwymi charakterami w zespole.

Posłuchaj
15:48 CZWÓRKA Tedy po trendy - promocja the office 24.10.2021.mp3 Trolling jako promocja? Przypadek "The Office PL" (Tędy po trendy/Czwórka) 

Prezes Michał na LinkedIn


Zobacz
Kraft74 Shutterstock serial przyjaciele 1200.jpg
"Przyjaciele" od kuchni. Jak smakuje kultowy serial?

Polska wersja "The Office" doczekała się także nietypowej promocji w mediach społecznościowych. - W serwisie LinkedIn pojawił się profil Michała Holca, czyli głównego bohatera serialu. To pierwsze fikcyjne konto, które zostało tam założone, co wywołało duże poruszenie wśród polskich użytkowników. Komentarze, które pojawiają się u Michała Holca oddają jego serialowy charakter. Co więcej, część internautów uznała, że taki szef istnieje naprawdę - opowiadają Karolina Kiesner i Maja Banasiak. Z dziewczynami z agencji kreatywnej Kocha Lubi Szeruje - w "Tędy po trendy" - rozmawiała Ola Jasińska.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska 

Data emisji: 24.10.2021

Godzina emisji: 14.45

kul

Czytaj także

"Ślepnąc od świateł". Oniryczna Warszawa w serialu Krzysztofa Skoniecznego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:15
Scenariusz powstał na podstawie prozy polskiego pisarza Jakuba Żulczyka. Prawa do ekranizacji zakupiono jeszcze w trakcie powstawania powieści. Jaki jest serial "Ślepnąc od świateł"? Z Jakubem Żulczykiem, Cezarym Pazurą i Agnieszką Żulewską rozmawiała Beata Kwiatkowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"W głębi lasu". Polski serial, o którym jest głośno w internecie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 11:40
To jak dotąd najlepszy polski serial na Netflixie - podsumowują internauci i nie szczędzą pochwał twórcom i aktorom. Za reżyserię odpowiadają Leszek Dawid i Bartek Konopka, a na ekranie zobaczymy m.in. Agnieszkę Grochowską i Grzegorza Damięckiego oraz fantastycznych debiutantów, który wnoszą w tę opowieść nową jakość. 
rozwiń zwiń