Jak odkryć więcej i poczuć radość życia? Poznaj siłę zmysłów

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 17:50
Gościem Czwórki będzie Łukasz Polikowski, psycholog, z którym porozmawiamy o zmysłach i książce Gretchen Rubin "Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia".
W audycji Wieczór z Czwórką tematem rozmowy będą zmysły
W audycji "Wieczór z Czwórką" tematem rozmowy będą zmysłyFoto: shutterstock/Deyan Georgiev

W poniedziałkowy wieczór wraz z gościem Czwórki Łukaszem Polikowskim, psychologiem i autorem kanału Człowiek Absurdalny porozmawiamy o zmysłach. Pretekstem do rozważań jest książka Gretchen Rubin "Siła pięciu zmysłów. Poczuj więcej i odkryj radość życia”, w której ta amerykańska autorka, blogerka i mówczyni, radzi jak w zgiełku codziennych spraw, w pełni wykorzystać potencjał naszych zmysłów.

Każdy człowiek jest wyposażony w pięć podstawowych zmysłów, czyli: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Jednak, czy na co dzień korzystamy z nich świadomie? Co o nich wiemy? O istnieniu podstawowych zmysłów wie każdy, ale niektórzy twierdzą, że jest ich więcej. Rubin bada tajemnice pięciu zmysłów i dostrzega w nich drogę do szczęśliwszego, bardziej uważnego życia. Praktykuje zdobytą wiedzę, czerpiąc z nauki, filozofii, literatury i własnych doświadczeń, dzięki czemu odkrywa głęboką moc płynącą z dostrojenia się ze światem.

W Czwórce, wraz ekspertem podpowiemy, w jaki sposób zatem słuchać, żeby usłyszeć. Jak patrzeć, żeby faktycznie dostrzegać. Na spotkanie z gościem Kuby Jamrozka zapraszamy po godzinie 20.00.

W audycji także cykl "Dzień dobry wieczór - Serwis pozytywnych informacji”, który zaprezentuje Marta Hoppe, a także reportaż Czwórki.

Zobacz także: 

 

***

Na audycję z cyklu "Wieczór z Czwórką" w poniedziałek (04.12) o 20.00 zaprasza Jakub Jamrozek

aw/opis.wyd.Kompania Mediowa

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia zmysły
Czytaj także

Kampania "Zobacz człowieka". Postawmy na relacje i uważność

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2023 10:57
"Zobacz człowieka" to kampania Ministerstwa Zdrowia, której celem jest przeciwdziałanie stygmatyzacji osób doświadczających zaburzeń i chorób psychicznych. Wspiera ją Ola Mirosław.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Psychiczne problemy młodych - w życiu i książkach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 08:28
Gościem "Wieczora z Czwórką" będzie artystka muzyczna Natalia Klewicz, dziś znana z duetu Twenty. Obok kariery artystycznej Natalia pisze też książki, w których nie uciska od problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie. 
rozwiń zwiń