Światowy Dzień Życzliwości. Co ma z nim wspólnego iluzja?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 17:40
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. W tym dniu gościem Czwórki jest Iluzjonista Y, który zajmuje się szeroko rozumianą rozrywką estradową. - Głęboko wierzę w to, że iluzja jest właśnie po to, żeby wyciągnąć nas trochę z szarości codzienności w trochę inny świat - opowiada w audycji. - Mocno działam, żeby jak najczęściej robić pokazy i dawać rozrywkę ludziom. Wydaje mi się, że najbardziej życzliwa rzecz, jaka może być - to doświadczyć magii.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości.Foto: shutterstock/Studio Romantic
  • Światowy Dzień Życzliwości przypada 21 listopada. W tym dniu studio Czwórki odwiedził Iluzjonista Y.
  • Jak tłumaczy gość Czwórki, iluzja to sztuka, która potrafi przenieść nas w bardziej kolorowy świat. 
  • "Najbardziej życzliwa rzecz, jaka może być - to doświadczyć magii" - mówi Iluzjonista Y.

Iluzjonista Y zajmuje się szeroko rozumianą rozrywką estradową. Często na scenie wykorzystuje różnorodne rekwizyty, takie jak: karty, chusty, stoły, krzesła, kapelusze, magiczne pałeczki i mnóstwo innych przedmiotów. W Czwórce opowiada, czy wprawianie ludzi w dobry nastrój jest trudne, a także zdradza, jak rodzi się życzliwość na scenie i w życiu.

 

Iluzja - jej świat jest bogaty

Iluzją zainteresował go tata, to on pokazał mu jako małemu chłopcu, że to nie są czary a pewne umiejętności. Później, jak przyznaje Iluzjonista Y,  pomagały one zaimponować koleżankom i podkreśla, że w pracy iluzjonisty ważna jest indywidualność. Najczęściej osoby się tym zajmujące są samoukami.

- Często widziałem, gdy ktoś zbyt mocno naśladował swojego mentora i nie był przez to sobą. Uważam, że model samouka jest dużo lepszy, bo pozwala po prostu artystycznie się odnaleźć - tłumaczy gość Czwórki. - I to jest coś, co mi się udało. W dobie internetu miałem ogromne szczęście spotkać online iluzjonistów klasy światowej. Oni wytyczyli mi drogę, pokazali mi gdzie online można kupić odpowiednie książki itd. Rozwijałem się samemu.

 

Poznać fascynujący świat umysłu

Jak przyznaje rozmówca Weroniki Puszkar, świat iluzji jest bardzo bogaty i szeroki. Magię można pokazywać różnorodnie i na wiele sposobów. Jedną sztuczkę można zaprezentować kilka razy i za każdym razem metoda jej wykonania może być inna.


Głęboko wierzę w to, że iluzja jest właśnie po to, żeby wyciągnąć nas trochę z szarości codzienności w trochę inny świat. Nie robię jednak tradycyjnych pokazów - tłumaczy Iluzjonista Y. - Ja lubię pokazywać fascynujący świat naszego umysłu poprzez odgadywanie myśli. Pokazywać jak działa nasza percepcja. Oczywiście też robię iluzję, bo mam wrażenie, że ludzie tego bardzo potrzebują. Nie ma jej jednak zbyt dużo w Polsce, dlatego też mocno działam, żeby jak najczęściej robić pokazy i dawać tę rozrywkę ludziom. Wydaje mi się, że to najbardziej życzliwa rzecz, jaka może być - to doświadczyć magii.


Posłuchaj
23:18 CZWORKA/Czwórka do piątej - Iluzjonista 21.11. 2023.mp3 Iluzjonista Y opowiada o tajnikach swojej pracy (Czwórka do piątej/Czwórka)

Zobacz także:


***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

ProwadzącaWeronika Puszkar

Gość: Y (iluzjonista, mentalista, juror plebiscytu Nieprzeciętni 2023)

Data emisji: 21.11.2023

Godzina emisji: 14.15

aw/mo


Czytaj także

Poland 2.0 Summit - startuje kolejna odsłona konferencji dla studentów  

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 19:30
Już niedługo odbędzie się jedna z największych konferencji studenckich w Polsce i za granicą - Poland 2.0 Summit. Podczas wydarzenia poruszane będą między innymi tematy kryzysu energetycznego w Europie, rewolucji technologicznych w sporcie i zjawiska nearshoringu. Czwórka jest patronem wydarzenia.
rozwiń zwiń