Waligóra, Odoszewski i Wolas. Covery z efektem "wow"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 11:00
Wiktor Waligóra, Piotr Odoszewski i Kajetan Wolas to młodzi polscy muzycy, którzy stworzyli Projekt WOW. Co ich łączy i jak interpretują numery Wilków i Brodki?
Wiktor Waligóra, Kajetan Wolas i Piotr Odoszewski - Projekt WOW
Wiktor Waligóra, Kajetan Wolas i Piotr Odoszewski - Projekt WOWFoto: mat. promocyjne

PROJEKT WOW, czyli debiutanckie, alternatywne trio w składzie: Wiktor Waligóra, Piotr Odoszewski i Kajetan Wolas, to projekt symultaniczny względem ich solowych, stale rozwijających się karier. Artyści urodzili się rok po roku - na początku lat dwutysięcznych: Odoszewski - 2002, Wolas - 2003, Waligóra - 2004. Debiutanci postanowili wziąć więc na warsztat piosenki, które pamiętają z pierwszych lat swojego życia. Choć dla pokolenia dzisiejszych 30, 40-latków to utwory wciąż… nowe, a wspomnienia z nimi związane wciąż żywe. Kapsuła czasu do jakiej zaprasza trio jest niebanalna, ponieważ z pozoru numery jeszcze nie zdążyły pokryć się kurzem. Trio w pełnym składzie odwiedziło nasze studio po godz. 9.00.

Z Weroniką Puszkar polecieliśmy w kosmos. Komercyjne loty w kosmos już się rozpoczęły. Turystami patrzącymi z góry na naszą planetę byli m.in. Elon Musk, Richard Branson i Jeff Bezos. Wszyscy oni są też organizatorami komercyjnych wypraw w stratosferę albo jeszcze wyżej. Żądają jednak dużo, nawet dziesiątków milionów dolarów. O wiele mniej liczą sobie startupy, które oferują kosmiczne wyprawy balonem. Chętnych do wzięcia w nich udziału nie brakuje.

Po godz 8.00 przenieśliśmy się do Gdyni. "W Gdyni nie pada" to zaklęcie kuracjuszy, letników i turystów przekazywane z pokolenia na pokolenie w każde lato, przez gdynianki i gdynian. "W Gdyni nie pada" to obietnica udanego urlopu, owocnego wypoczynku, dobrej zabawy, przygód i plażowych przyjemności. To marzenie o miejscu idealnym, jego idealnej aurze i przestrzeni na wszystko, co wraz z tłumem gości może ono pomieścić. Najnowsza ekspozycja w Muzeum Gdyni to innowacyjna wystawa historyczno – sensoryczna, której koncepcja wykracza poza ramy współczesnego muzealnictwa. To hołd i list miłosny do gdyńskiego letniska na przestrzeni pierwszego trzydziestolecia XX w., a także jedna z pierwszych okazji do stworzenia ekspozycji w pełni i prawdziwie przyjaznej rodzinom i otwierając przestrzeń muzeum na potrzeby najmłodszych odbiorczyń i odbiorców.

***

Na audycję "Budzikom śmierć!" - w czwartek (11.07) o godz. 7.00 - zaprosiła Ula Kaczyńska

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Pop
Czytaj także

Natalia Nykiel o singlu "Bye Bye": znów poczułam radość z muzyki

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2023 17:40
W ubiegłym roku świętowała 10-lecie muzycznego debiutu, teraz wydała nowy singiel "Bye bye". Mówi, że to najbardziej przewrotna piosenka w jej dorobku. - To pożegnanie, które oznacza "dzień dobry" - śmieje się Natalia Nykiel. - Przygotowałam nowy materiał z zagranicznymi producentami. Będzie przy nim można tańczyć i płakać. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Saska Butik". Holak o nowej płycie z piosenkami

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 16:11
Mateusz Holak debiutował w zespole Kumka Olik, współtworzy Małe Miasta, występuje w zespole Węże i właśnie wydał nowy solowy album… z piosenkami. "Saska Butik" to album osadzony w miejskiej tkance. 
rozwiń zwiń