Karolina Gorczyca: łatwo jest grać kochankę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 19:42
Świeża krew w show biznesie. Przez niektórych nazywana jest polską Angeliną Jolie. Jaka jest naprawdę jedna z najpiękniejszych i najzdolniejszych młodych aktorek?
Audio

Gościem „Ex Magazine” w Czwórce jest Karolina Gorczyca, aktorka młodego pokolenia, która ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Jak wyglądały początki  jej kariery aktorskiej?

Karolina swoją pierwszą zagraniczną rolę zagrała pod koniec drugiego roku studiów. Wystąpiła w perskim filmie "Die of Love". Zdjęcia do filmu trwały w Teheranie, gdzie aktorka spędziła blisko dwa miesiące, poznając język perski, kulturę i historię kraju.

 - Film nigdy nie trafił na ekrany kin. Producenci i dystrybutorzy bali się ryzyka. W tamtej kulturze dwie zagraniczne aktorki odbierały chleb aktorkom irańskim. Wszystko skończyło się na protestach – wspomina Gorczyca.

Na planie filmu "Huśtawka" aktorka poznała swojego męża, Wojciecha Zielińskiego. Grała w nim jego kochankę. – To napędzało, było impulsem dla mnie jako aktorki, by walczyć o tego bohatera. Ten facet jest twój, ale musisz go zdobyć – mówi. Dodaje, że lubi kreować postacie, które bazują często na skrajnych emocjach.

Mówiąc o łączeniu pracy z życiem u boku innego aktora, Karolina Gorczyca przyznaje, że ciężko jest nie przenosić życia zawodowego do życia rodzinnego. – To raczej rozmowy na temat. Pomagamy sobie w budowaniu postaci, udzielamy wskazówek – mówi.

O tym jak inspirująca jest praca na planie serialu historycznego "Czas honoru" i w jakim nowy filmowym projekcie bierze udział aktorka, dowiedzieć się można słuchając dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Marieta Żukowska: Jestem uzależniona od podróży (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2011 08:00
– Po zakończonej pracy myślę tylko o tym, by gdzieś wyjechać – przyznała aktorka w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Co jeszcze zdradziła w "EX Magazine"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Popławska: "Ewa" to wyjątkowy film

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 11:30
- Łączy bowiem w sobie kilka nietypowych elementów, rzadko spotykanych w polskiej kinematografii - tłumaczy aktorka, która w najnowszym dziele Adama Sikory i Ingmara Villqista zagrała przyjaciółkę głównej bohaterki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ola Szwed: Kocham aktorstwo, ale nienawidzę showbiznesu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 20:58
Jest aktorką, oprócz tego śpiewa, tańczy, czasem pisze. Nie wie jeszcze, co chce robić w życiu za 20 lat, ale już wie, że na razie chce skończyć studia. Ola Szwed opowiedziała w Czwórce o swoim życiu.
rozwiń zwiń