Marieta Żukowska: Jestem uzależniona od podróży (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2011 08:00
– Po zakończonej pracy myślę tylko o tym, by gdzieś wyjechać – przyznała aktorka w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Co jeszcze zdradziła w "EX Magazine"?
Audio

– Kupuję bilet i lecę. Nie martwię się o to, gdzie będę spać wieczorem – zdradza aktorka Marieta Żukowska, która m.in. o podróżach oraz nauce jazdy na rowerze mówiła w audycji "EX Magazine".

Jak przyznaje, aktorka znana z takich filmów jak "Nieruchomy poruszyciel" czy "Generał – zamach na Gibraltarze", a także seriali, np. "M jak miłość", doszła już do takiej wprawy, że wyruszając w długą podróż potrafi spakować się w niewielki plecak. – Jestem z tego naprawdę dumna – podkreśla. – Biorę tylko kilka potrzebnych rzeczy, które składam w ruloniki, a w miarę potrzeby kupuję coś tam gdzie jestem – zdradza. Podkreśla, że najważniejsze jest dla niej by mieć jak najmniejszy bagaż, by móc jak najwięcej zwiedzić. – Ponadto uwilbiam próbować miejscowego jedzenia – dodaje.

Miejscem, do którego Marieta Żukowska pragnie się wkrótce wybrać jest Ameryka Południowa. Jak przyznaje, będzie to wyjazd raczej na miesiąc niż tydzień. – Siedem dni to za mało. W takim okresie człowiek nie jest w stanie ogarnąć tego, co się wokół niego dzieje – tłumaczy.

A czemu gość Uli Kaczyńskiej tak ceni sobie wyjazdy w najdalsze zakątki świata? – Uważam, że żadne studia nie są w stanie nauczyć tyle, co podróże – podkreśla. Jak tłumaczy, studia nie zapewniają tak wszechstronnego rozwoju, nie dostarczają tylu doświadczeń, ani nie dają szansy na poznanie tak wielu różnych ludzi. – Ważne jest także pokonywanie własnych słabości. Będąc w podróży ciągle trzeba przekraczać własne granice – zauważa.

Dopiero od zeszłego roku Marieta Żukowska jest w stanie pokonywać kilometry także na rowerze. Jak przyznaje, nie miała okazji nauczyć się jeździć na jednośladzie w dzieciństwie, gdyż cały wolny czas pochłaniała jej nauka gry na skrzypcach. – Nareszcie opanowałam tę trudną sztukę i muszę się pochwalić, że już drugiego dnia nauki dojechałam do Powsina – puentuje.

Jeśli chcesz wiedzieć, co Marieta Żukowska sądzi o polskim kinie, co zdziwiło ją podczas wizyty w Cannes, czy jaką rolę odgrywa w jej życiu moda, wysłuchaj całości rozmowy Uli Kaczyńskiej z aktorką. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie artykułu.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Weronika Książkiewicz gościem "Ex Magazine"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2011 18:31
Można o niej powiedzieć aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa. Można też dodać – uczestniczka wielu telewizyjnych show. Pytana o to, jak sama by siebie określiła powiedziała – Teraz jestem przede wszystkim mamą mojego kochanego Boryska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iza Kuna: Aktorka szukająca "dymu"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 12:44
– Staram się tworzyć świat wokół siebie, zamiast go odtwarzać – podkreśla Iza Kuna, aktorka telewizyjna i teatralna, a od niedawna także pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od dziecka w świecie dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 12:24
– Początkowo to była zabawa, i to świetna zabawa. Byłam zachwycona i w ogóle nie zdawałam sobie sprawy z tego, jakie to ma efekty uboczne – tak Ola Szwed zaczynała swoją przygodę z aktorstwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: Nie chcę być "starą aktorką"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 14:26
Za rolę młodej matki w filmie "Ki" została nagrodzona na festiwalu w Gdyni, otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki. Roma Gąsiorowska opowiada w Czwórce o swoim życiu i planach.
rozwiń zwiń