Łukasz Simlat: współczuję młodym aktorom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 13:50
- Szkoła aktorska zupełnie nie przygotowuje do spotkania z rzeczywistością, z którą trzeba się zmierzyć po zakończeniu studiów – mówił w Czwórce aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie "Wymyk".
Audio
Łukasz Simlat w Czwórce
Łukasz Simlat w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Poproszony o dokończenie zdania "za pierwszy milion..." bez wahania odpowiedział "już mnie tu nie będzie". Choć do pieniędzy ma zdrowy stosunek i z dystansem podchodzi do showbiznesu, uczciwie przyznaje, że "gra zasadniczo, co dają". Ale w słowie "zasadniczo" tkwi diabelski szczegół, bo trafia na plany zdjęciowe ciekawych produkcji, z powodzeniem występuje też w teatrze. Zagrał m.in. w "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Linczu", "Wymyku", ale też "BrzydUli", "39 i pół" oraz "Ojcu Mateuszu". Mimo swojego powodzenia Łukasz Simlat nie pozostał obojętny na los setek absolwentów szkół aktorskich, którzy nie wytrzymują twardych reguł branży.

- Współczuję młodym ludziom, którzy przyjeżdżają do Warszawy po innych szkołach aktorskich i nie mogą się tu odnaleźć. Znam przypadki, że młodzi ludzie idą do teatrów, a dyrektor mówi, że na razie będziesz pracował za darmo, a jak się sprawdzisz, to będziemy myśleć co dalej. To jest straszne, bo to jest zawód tych ludzi, poza tym w tym mieście nie żyje się za 2 złote - opowiadał w rozmowie z Ulą Kaczyńską.

Choć Simlat pracuje w stolicy od 16 lat, to za "swoje" miasto w dalszym ciągu uważa rodzinny Sosnowiec. Więcej na temat zawodowej drogi, którą przeszedł, dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

Zachęcamy również do wysłuchania rozmowy z drugim gościem sobotniego Ex-a - Katarzyną Dąbrowską. Aktorka ta skończyła Akademię Teatralną w Warszawie, a na swoim koncie ma całkiem pokaźną liczbę nagród i wyróżnień - m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Czy może żyć bez muzyki i czego słucha po godzinach - o tym w nagraniu audycji.

/
Czytaj także

Blaski i cienie aktorskiego fachu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:58
- W tej pracy trzeba mieć ogromną samodyscyplinę, bo łatwo jest zwariować, pójść w używki, popaść w samouwielbienie, albo zupełnie w siebie zwątpić – mówił w Czwórce Sambor Czarnota.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Stelmaszyk: Nie chcę oszukiwać widza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:50
Popularny aktor opowiadał w Czwórce m.in., dlaczego nie lubi samouwielbienia u reżyserów oraz jaką misję stara się swoją różnorodną grą aktorską spełnić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Chciałam być aktorką teatralną, nie stawiałam na film"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2012 11:00
W trakcie studiów Daria Widawska grała głównie role "szlachetnych prostytutek", jest tajemnicza, ma dystans do "warszaffki" i unika lansu. – Lubię komplementy, ale wciąż staram się pracować nad sobą – przyznała w Czwórce aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daniel Bloom: Pomagam zobaczyć muzykę

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 16:30
Daniel Bloom - jeden z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, wokalista, specjalista od nastroju w czwórkowym "Ex Magazine" opowiada o tym, jak powstaje jego muzyka filmowa i nie tylko.
rozwiń zwiń