"W następnym filmie będę chłopcem do bicia"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 18:30
Był już zamkniętym w sobie chłopcem, który zmaga się z załamaniem psychicznym ojca, grał też ekstrawertycznego ucznia romansującego ze swoją nauczycielką. Na ekranie Krzysiek Chodorowski partnerował m. in. Arturowi Żmijewskiemu i Mariuszowi Bonaszewskiemu, a jest dopiero na początku aktorskiej drogi.
Audio
  • O aktorstwie i dotychczasowych osiągnięciach opowiada Krzysztof Chodorowski
  • Posłuchaj rozmowy z Mariuszem Bonaszewskim

 - Już od przedszkola zaliczałem akademie i apele , w gimnazjum jakoś się wycofałem, aż wreszcie zobaczyłem pewną amerykańską produkcję, której tytułu nie zdradzę, i pomyślałem "skoro on może grać, to dlaczego nie ja" - opowiada gość "Ex Magazine" . - Potem wszystko poszło z górki. Najpierw ognisko teatralne Państwa Machulskich, potem Adrian Panek i krótki metraż "Moja biedna głowa", kilka dni zdjęciowych w serialu i szczęśliwie "Mój rower" .

Film Piotra Trzaskalskiego opowiada historię trudnej międzypokoleniowej więzi między dziadkiem, ojcem i synem. Krzysztof Chodorowski wystąpił w nim u boku Artura Żmijewskiego oraz legendy jazzu, Michała Urbaniaka. Zarówno dla studenta szkoły teatralnej, jak i doświadczonego muzyka, był to pełnometrażowy debiut: - Od mojego filmowego dziadka nauczyłem się przede wszystkim tego, że można być bardzo sławnym, a przy tym zupełnie normalnym człowiekiem . I że na pewno warto podchodzić do siebie i do życia z dystansem. Bez względu na to, w jakim okresie człowiek właśnie się znajduje.

Obecnie Chodorowski jest studentem drugiego roku krakowskiej PWST: - "Mój rower" uświadomił mi po co jestem w tej szkole - mówi przyszły aktor. - Studiuję po to, żeby potem móc grać. Żeby nauczyć się mechanizmów i poznać narzędzia, które w przyszłości pozwolą mi na to, aby być sobą będąc kimś innym .

Na przełomie 2013 i 2014 roku na ekrany kin wejdzie najnowsza produkcja z jego udziałem. Będą to "Falklandy" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaką rolę aktor wcieli się tym razem posłuchaj całej rozmowy z Krzysztofem Chodorowskim. Nagranie znajdziesz w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu .

Polecamy też wywiad z Mariuszem Bonaszewskim - wybitnym aktorem teatralny i filmowy, uhonorowany m.in. prestiżową Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza, przyznawaną przez miesięcznik "Teatr". Przed kamerami tworzy niezapomniane kreacje i za każdym razem pokazuje inne oblicze. Jakie? Dowiesz się słuchając nagrania z audycji.

Mariusz
Mariusz Bonaszewski w Czwórce

kul

Czytaj także

Ewa Kasprzyk: "moherem" czy gwiazdą porno trzeba być na sto procent

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 13:55
Aktorka teatralna, telewizyjna oraz filmowa, obdarzona niezwykłą charyzmą i bardzo zapracowana. W ciągu tygodnia potrafi zagrać pięć różnych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Trzaskalski: Michała Urbaniaka wypatrzyłem w kawiarni

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 07:55
Znany jazzman to jeden z głównych bohaterów nowego filmu twórcy "Ediego". W Czwórce zajrzeliśmy za kulisy dramatu obyczajowego "Mój rower".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ireneusz Czop: burza wokół "Pokłosia" mnie śmieszy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 23:00
"Pokłosie" uderza między oczy. Budzi zachwyt, albo grozę. Obok tego filmu nie można przejść obojętnie. Obok talentu Ireneusza Czopa, który grał tam jedną z głównych ról, też nie. – To film, który nie pozostawia ludzi "letnimi" – mówi aktor w Czwórce.
rozwiń zwiń