Piotr Trzaskalski: Michała Urbaniaka wypatrzyłem w kawiarni

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 07:55
Znany jazzman to jeden z głównych bohaterów nowego filmu twórcy "Ediego". W Czwórce zajrzeliśmy za kulisy dramatu obyczajowego "Mój rower".
Audio

Już w piątek, 16 listopada, do kin wejdzie nowa produkcja tandemu filmowego Piotr Trzaskalski - Wojciech Lepianka. Obraz "Mój rower" opowiada o trudnej relacji pomiędzy trzema mężczyznami. Dziadek, ojciec i syn, mieszkający w innych częściach Europy, spotykają się po latach, by odnaleźć zaginioną babcię.

Jak opowiadał w Czwórce reżyser, Piotr Trzaskalski, punktem wyjścia do napisania tego scenariusza stała się jego fantazja na temat własnej rodziny. - Zastanawiałem, co by się stało, gdyby od mojego ojca odeszła moja mama. Oboje mają po 70 lat i on nagle zostaje sam, tylko z psem. Ten wątek rozwinęliśmy w historię - opowiadał gość "Stacji kultura".

W rolę porzuconego przez żonę nestora rodziny wcielił się sam Michał Urbaniak. Dla jazzmena był to pierwszy tak poważny występ na dużym ekranie. - Michała zobaczyłem w łódzkiej Manufakturze jak pije kawę. Zrobiłem mu ukradkiem zdjęcia i okazało się, że mam przed sobą faceta, który spełnia wszystkie wymogi, żeby zagrać w moim filmie - wyjaśniał reżyser.

Trzaskalski nie bał się powierzyć pierwszoplanowej roli innemu amatorowi, Krzysztofowi Chodorowskiemu, który w filmie "Mój rower" zadebiutował w roli wnuczka. O lekcji jaką dostał na planie od Artura Żmijewskiego, początkujący aktor opowiedział "Stacji kultura". (Posłuchaj nagrania audycji).

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Picasso jest zbyt kanciasty, Rafael kojarzy się z czekoladkami"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 14:45
Dzieci często nie interesują się sztuką. Co więc zrobić by nasze pociechy złapały bakcyla i weszły w artystyczny świat - opowiadali Ewa Jałochowska i jej syn Kajtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ich troje według Koterskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 06:00
- Swoimi filmami Koterski doskonale wbił się w świadomość Polaków w ciągu ostatnich lat – ocenia aktor Tomasz Sapryk, odtwarzający jedną z głównych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Wachowscy znów wstrząsną kinem?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 14:00
- Wachowscy, to perfekcyjni kopiści, którzy wiedzą co jest ciekawe i jak to wykorzystać, ale też potrafią wesprzeć się talentem lepszych od siebie - mówił w Czwórce Bartek Sztybor, który przypomniał karierę kontrowersyjnego rodzeństwa.
rozwiń zwiń