Marta Król: chcę być cały czas gorąca

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 13:00
"Cudotwórcę" za chwilę zobaczymy na deskach Teatru Dramatycznego. W jedynej kobiecej roli zagra Marta Król, aktorka, która wciąż jeździ na warsztaty aktorstwa, by być gotową do nowych wyzwań.
Audio
Marta Król
Marta KrólFoto: Bartosz Bajerski

Marta Król to "aktorka zawsze ciekawa świata, otwarta, prawdziwa, wolna. Podróżuje, słucha, maluje, jeździ konno". Za chwile przesiada się do samochodu i na motor. Po Warszawie jeździ skuterem.
- Zaczynam swój trzeci sezon ze skuterem, a wzięło się to stąd że mój małżonek, odkąd go znam, jeździ na motorze. Poderwał mnie na motor, w pewnym sensie - przyznaje gość Uli Kaczyńskiej. - Jak urodziłam drugie dziecko to dostałam skuter. Od czerwca do października nim jeżdżę - dodaje.
22 marca na scenie Teatru Dramatycznego zobaczymy Martę w "Cudotwórca" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego. Na ten spektakl twórcy kazali nam długo czekać, a może być on jednym z najgłośniejszych tytułów w tym sezonie teatralnym. 

Z dokładnych informacji na stronie internetowej aktorki możemy wyczytać, że jest to kobieta, która nawet w wolnym czasie pracuje nad swoim aktorstwem, jeździ na zagraniczne warsztaty, doszkala się.

- Jest w naszym kraju takie podejście, że jak się kończę szkołę teatralną to znaczy, że jestem gotową aktorką. Ja się z tym nie zgadzam. Zawód, rzemiosło, sposób na życie aktora to jest coś czego trzeba się uczyć cały czas. Trzeba to rozgrzebywać w sobie - mówi Marta Król. Kończąc szkołę miałam poczucie, że coś się otworzyło. Zostało pytanie czy tego aktorstwa można się nauczyć raz na zawsze - dodaje. - Ja chcę być cały czas gorąca, gotowa i uczyć się nowych rzeczy -  z tego powodu Marta Król, tak jak Meryl Streep, gdy nie pracuje, uczy się.
Jak prowadzone są warsztaty dla aktorów na Zachodzie, jak pracuje się z uczniami, co Marta Król by robiła gdyby nie została aktorką, jak wpływa na nią rola Grace w spektaklu "Cudotwórca" i czy marzy o roli filmowej dowiesz się słuchając załączonej audycji Uli Kaczyńskiej "Ex Magazine".

(pj)

Zobacz więcej na temat: aktorzy Czwórka TEATR

Czytaj także

Marek Kalita. Człowiek, który urodził się, by zostać aktorem

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 10:00
Przyznał w Czwórce, że całe jego jestestwo oddane jest sztuce. – Nie przypuszczałem, że teatr będzie zajmował w moim życiu aż tak ważne miejsce, ale tak jest. Poświęcam mu 100 proc. czasu – mówi Marek Kalita w "Ex Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żurek: reżyser nie chciał mojego romansu z Cieszyńskim

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 15:20
Wybierając: Lesław Żurek albo Rafał Cieszyński, niejedna kobieta miałaby nie lada zgryz. Dlatego nie ma czego zadrościć Edycie Olszówce, która zmaga się z tym dylematem zawsze, gdy grupa "Ale! Teatr" wystawia sztukę "Się kochamy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konrad Imiela: teatr mój widzę srebrny i złoty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 13:30
W podsumowaniu minionego sezonu krytycy nie szczędzą pochwał Teatrowi Muzycznemu Capitol z Wrocławia. Cały zespół daje z siebie wszystko, nie bacząc na wiercenie, stukanie, piłowanie które odbywa się w remontowanej właśnie siedzibie sceny. Wielkie otwarcie już we wrześniu. U nas już dziś aktor, reżyser i dyrektor teatru, Konrad Imiela opowiedział o planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara - muza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 08:00
Katarzyna Zawadzka przygotowując się do roli Barbary Drapczyńskiej przeczytała wszystkie erotyki i limeryki miłosne poety pokolenia Kolumbów, które pisał dla swojej żony.
rozwiń zwiń