Kamilla Baar - marzycielka zatracona w codzienności

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 18:14
- Moje podejście do aktorstwa zmienia się cały czas - mówi Kamilla Baar w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Przyznaje też, że w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że nie będzie drugą Heleną Modrzejewską.
Audio
  • Kamilla Baar opowiada o swoim zawodzie, pracy, filmach i muzyce (Ex Magazine/Czwórka)
Kamilla Baar
Kamilla Baar Foto: fot. Błażej Baar /źr. www.facebook.com/kamilla.baar.31

Kamila Baar, aktorka młodego pokolenia, z ogromnym dorobkiem teatralnym. Na swoim koncie ma też role filmowe i serialowe. W 2013 roku została uhonorowana Wiktorem w kategorii odkrycie telewizyjne, w 2012 roku otrzymała Złotą Kaczkę dla najlepszej aktorki polskich filmów sensacyjnych, za film, w którym wystąpiła w 2004 roku.
- Jak patrzyłam na daty tych wyróżnień to byłam tym zszokowana, ale każda nagroda jest momentem, kiedy się czujemy docenieni i widziani, to ja się po prostu bardzo cieszyłam - przyznaje Kamilla Baar. - Film "Vinci" uwielbiam, mimo tego że w nim gram, nie nudzi mi się, myślę, że jest bardzo dobry, świetnie zagrany, świetnie napisany - opowiada.

Dekada minęła też odkąd Kamilla Baar ukończyła studia w szkole teatralnej. Aktorka przyznaje, że podejście do zawodu wciąż jej się zmienia.

- Zmieniło się jak się dostałam do Warszawy do szkoły. Pochodzę z Tych i byłam zakochana w teatrze krakowskim. Ja byłam zawsze taka "natchniona", ten teatr był mi bardzo bliski - Kraków ze swoja atmosferą. Wytworzyłam sobie obraz miejsca niezwykle podniosłego, nieosiągalnego niemalże - wspomina aktorka. - Jak się dostałam do Warszawy to moje podejście do zawodu się zmieniło, zdałam sobie sprawę, że Heleną Modrzejewską już nie będę, bo czasy są inne, bo ludzie się zmienili. Jednak nie robię bilansów. Jestem kobietą, która wiecznie o czymś marzy. Marzą mi się spotkania z reżyserami, z aktorami, z operatorami. A z drugiej strony jestem zatracona w codzienności, w teraźniejszości - dodaje.
Zawód aktorki daje Kamilli Baar ciągłą możliwość spotykania się, co bardzo ceni. Praca w teatrze, w serialu czy filmie sprawia, że wciąż przebywa się z ludźmi. Aktorka właśnie przygotowuje się do pracy nad nowym spektaklem w Teatrze Narodowym, wciąż możemy ją oglądać w jednym z seriali telewizyjnych, a już wkrótce w musicalu Borysa Lankosza "Pamiętnik Pani Hanki", a którym gra rolę przyjaciółki tytułowej bohaterki i śpiewa, bo w tym musicalu zaplanowano aż kilkanaście piosenek. 
(pj)

Czytaj także

To opowieść o ludzkiej godności - mówi Adam Sikora o swoim nowym filmie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 14:00
W filmie "Ewa" znany operator i reżyser zdecydował się opowiedzieć o żonach śląskich górników, które bieda często zmusza do najgorszego - prostytucji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: Allen, anioły i powrót Kick-Assa

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 19:00
Smutne oblicze nowego Allena, kolejna opowieść fantasy dla nastolatków i Kick-Ass na ulicach nowego Jorku - w ten weekend idziemy do kina na "Blue Jasmine", "Miasto Kości" i "Kick-Ass 2".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Blue Jasmine" - gorzka iluzja szczęścia według Allena

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 18:45
– W "Blue Jasmine” bardzo dobrze widać, że Allen się jeszcze nie skończył. Uważam, że w swoich najlepszych filmach z późnego okresu twórczości prowadzi dialog z samym sobą – mówił w "Pop-południu" Błażej Chrapkowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Głośno!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 11:18
Po wczorajszych koncertach na festiwalu Tauron Nowa Muzyka dzisiaj odtwarzamy sobie "4'33" Johna Cage'a... Choć akurat na antenie radiowej te 4 minuty mogłyby się zdawać wiecznością. Dziś nie tylko Nowa Muzyka ale i tak bardzo muzycznie!
rozwiń zwiń