"Atlas Chmur" - jedna ze Stu Książek Dekady

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 13:00
Polecamy nominowany do Nagrody Bookera bestseller - "Atlas Chmur" Davida Mitchella.

Na podstawie tej książki powstał głośny film, w którym kreacje stworzyła plejada gwiazd: Tom Hanks, Halle Berry, Susan Sarandon, Jim Sturgess, Ben Whishaw, Jim Broadbent i Hugh Grant. Od 7 listopada każdy może poznać historię, w której zakochał się cały świat.

Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.

W tej niezwykłej powieści David Mitchell znosi granice języka, gatunku literackiego i czasu, proponując zadumę nad właściwą ludzkości żądzą władzy i niebezpiecznym kierunkiem, w którym w pogoni za władzą zmierzamy. "Atlas Chmur" to jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan.

Zwiastun filmu na podstawie książki:

Polecamy!!!

Czytaj także

Świat bez prądu w serialu "Revolution"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 16:06
Nowa produkcja twórców hitowych seriali "Lost" i "Supernatural" ma duże szanse przynieść im kolejne sukcesy. W Czwórce przyjrzeliśmy się filmowej wizji Stanów Zjednoczonych, w których "coś" uśmierciło wszystkie gniazdka elektryczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sezon na seriale

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 08:00
Czwórka poleca najnowsze serialowe produkcje na DVD!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fringe. Na granicy światów. Sezon 3

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 13:30
Czwórka poleca najnowszą serialową produkcję na DVD!
rozwiń zwiń