"Mafia" – klasyka w ulepszonej wersji

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 20:37
Ten tytuł jest dobrze znany fanom gier fabularnych. W wersji, którą testowaliśmy dla Was w cyklu „RozgGRYwka” pojawiło się kilka dodatkowych elementów, choć akurat planszy wśród nich nie było.
Audio

W niewielkim pudełku z grą "Miafia" znajdują się instrukcja, żetony i karty. Gracze dzielą się na dwie grupy: policjantów i mafiosów, ale nie wiedzą między sobą kto jest kim.

Pomysł jest więc ten sam co w przypadku klasycznej "Mafii". Nie oznacza to jednak, że i sama gra wygląda tutaj identycznie. - Jeśli chcemy zagrać w oryginalną wersję wystarczy nam do tego talia kart albo cokolwiek innego, czym będziemy mogli rozlosować kto kim będzie. To pudełeczko wprowadza nam jednak więcej zabawy. Jest to nadal stara dobra "Mafia", która jest po prostu ciekawsza w tej wersji - mówił Błażej Kubacki z serwisu grybezprądu.pl.

Klasyczna "Mafia" to gra typowo fabularna. Ten element jest także typowy dla wersji testowanej w "RozGRYwce". - Wiele zależy tutaj od samych graczy. To oni budują fabułę, rozmawiają ze sobą, prowadzą śledztwo. To wszystko jest bardzo ekscytujące. W "Mafię" grać można bardzo długo i w razie potrzeby robić sobie przerwy - zauważyła Bożena Michalska z wydawnictwa Granna.

- Jest to zdecydowanie gra na imprezy, nawet na pudełku znajduje się napis "party game". W związku z tym pamiętajmy żeby sprowadzić dużo osób jeśli chcemy zagrać w "Mafię" - podkreślił Kamil Jasieński, dyżurny tester gier planszowych w Czwórce.

/

Więcej o teście gry planszowej "Mafia" w nagraniu audio i wideo audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: gra Kamil Jasieński

Czytaj także

"Monopoly Polska" - swojska wersja legendy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 20:39
Początek tej gry sięga Wielkiego Kryzysu w USA. Przez lata ukazywały się kolejne jej wersje aż wreszcie dotarła do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"K2" - wspinaczka po planszy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 17:42
Nie dajcie się zwieść niepozornemu pudełku tej gry. Po otwarciu przekonacie się, że z "K2" emocje potrafią sięgnąć ... Himalajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piraci: Karaibska Flota" – ahoj przygodo!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 21:00
Ta gra świetnie oddaje klimat opowieści o piratach. W cyklu „RozGRYwka” testowaliśmy dla Was kolejną planszówkę.
rozwiń zwiń